Järgmisest nädalast alustab Eesti Loodusmuuseumis tegevust Väikeste Teadlaste Klubi, mis kutsub lapsi loodust avastama ning ehtsate teaduskatsetega kätt harjutama.
- Keskkonnaharidus
- Kadri Haugas, Eesti Loodusmuuseum
- 24. september 2013
“Ilma küsimusteta ei ole teadust. Et areneks looduse märkamise oskus, tuleb õppida ümbrust tähele panema ja mõistma,” rääkis Eesti Loodusmuuseumi loodushariduse osakonna juhataja Tiiu Liimets. Ta lisas, et Väikeste Teadlaste Klubi on huviring, mis aitab lastel jõuda küsimusteni ja leida vastuseid.
Kord nädalas toimuvatel kohtumistel õpivad väikesed teadlased loodust jälgima ja väärtustama, ammutavad uusi teadmisi botaanikast ja zooloogiast ning viivad läbi tõelisi laborikatseid. Mitmekülgsed tegevused on koondatud erinevate teemade alla, ees ootavad näiteks Kivikuu, Ämblikukuu, Laborikuu ja palju muud põnevat. Kord kuus võetakse ette ka teemakohane väljasõit või matk.
Heameelt Väikeste Teadlaste Klubi sündimisest tunneb ka muuseumijuht Heidi Vilu: “Eesti Loodusmuuseum on loodusharidust pakkunud juba üle 60 aasta. On rõõmustav, et oleme lõpuks stardipauku andmas ka laste huviharidusele ja seda kõige nooremale publikule. Võibolla koorub just esimesest lennust välja väljapaistev ja Eestile tuntust toov loodusteadlane. Soovin Väikeste Teadlaste Klubile edukat esimest hooaega!“
Väikeste Teadlaste Klubisse registreerimine algab juba sel, Teadlaste Öö festivali nädalal. Teadlaste Öö on Euroopa Komisjoni initsiatiivil loodud üleeuroopaline teadust populariseeriv algatus, kus ühe ööpäeva jooksul toimub hulgaliselt teadust ja teadlasi tutvustavaid üritusi Eestis ja mujal Euroopas.
Osalema on oodatud kõik 8-9 aastased loodushuvilised, juhendajaks on Laura Kirsimaa. Tegevusi jagub oktoobrist maikuuni, teadustöö toimub kolmapäeviti kell 15.00-16.30 Eesti Loodusmuuseumis aadressil Lai tn 29A. Väikeste Teadlaste Klubi liikmemaks on 25 eurot kuus, registreerumine ja lisainfo: agnes@loodusmuuseum.ee, tel 53731799.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta