Laupäeval, 1. oktoobril 2011 toimub Tallinnas, Solarise keskuse aatriumis Eesti esimene Taimetoidumess, mida korraldab Eesti Loomakaitse Selts. Messiga tähistab selts ülemaailmset taimetoitlaste päeva.

  • Bioneeri uudised
  • 19. september 2011
  • Hüljatud kasse pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Taimetoidumessi eesmärk on tutvustada taimetoitluse võimalusi ja retsepte, tuua messile kokku taimetoitu propageerivad ning tooteid ja toorainet müüvad ettevõtted ja organisatsioonid. Lisaks tutvustatakse toitumise mõjusid inimese tervisele, loomade heaolule, loodusele, kliimale ja kogu ühiskonnale. Üritus algab kell 12 päeval ja on kõigile tasuta.

Messil teevad ettekandeid MTÜ Kuulikodu juhataja ja Eesti Loomakaitse Seltsi koolitusjuht Kadri Taperson, taimedel põhineva toitumise instruktor, toitumisnõustaja ja Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige Sille Poola, “Looduslik toit. Täisväärtuslik elu” raamatu autor ja holistiline tervisenõustaja Marika Blossfeldt, India Veedaliku Kultuuri Keskuse Krishna Templi kokk ja bhakti-jooga praktiseerija Lennart Eistre ning planeeritava taimetoidustuudio rajaja Sirje Paju.

Muusikalise poole eest hoolitseb "Eesti otsib superstaari" finalist Taavi Peterson.

Messipäeva lõpetuseks kutsub Eesti Loomakaitse Selts huvilised tasuta kinno. Kell 19:00 linastub kinos Artis dokumentaalfilm “Taluloomad ja meie”. Filmi vahendab rahvusvaheline loomakaitseorganisatsioon Compassion in World Farming.

Taimetoidumessi õnnestumisele on õla alla pannud Solarise keskus, MTÜ Kuulikodu ja U.T.S. Stuudio.

Ülemaailmset taimetoitlaste päeva tähistatakse 1. oktoobril. Esimest korda tähistati taimetoitlaste päeva 1977. aastal Põhja-Ameerika taimetoitlaste ühingu poolt. Rahvusvaheline taimetoitlaste liit kiitis taimetoitlusele pühendatud päeva tähistamise heaks 1978. aastal. Ülemaailmse taimetoitlaste päeva eesmärk on edendada taimetoitlust kui positiivset, kaastundlikku ja tervislikku eluviisi.