25. septembril esitletakse Energia avastuskeskuses kell 13 ning 26. septembril Tartu kaubamaja aatriumis kell 12-15 Teadusaasta lõpetamise auks „Teistmoodi füüsikaraamatut“ ning raamatust inspireeritud teadusteatri etendust „Peadpidi füüsikas“.

Raamatu autorid, Energia Avastuskeskuse juhataja Kertu Saks ning teadus- ja arendusjuht Aare Baumer loodavad tekitada füüsika vastu suuremat huvi ning on lahti seletanud-kirjutanud põhilised koolifüüsika teemad. Teksti ilmestamiseks on lisatud katsete kirjeldusi, mida on näitlikustamiseks ka pildistatud või joonistatud. Lisaks sisaldab raamat oluliste leiutajate ja avastajate pilte ning väikest ülevaadet nende elulugudest.

Kui lugeja end füüsikasse sisse loeb, avastab ta peagi, et tegelikult on elus vähe valdkondi, mis pole füüsikaga seotud.

Raamat ja teadusteatri etendus on suunatud eelkõige põhikooliealistele lastele, kuna keskenduvad põhikooliastme füüsikatunni teemadele nagu valgus, elekter, mehaanika ja soojus.

Energia avastuskeskus pakub interaktiivset teadusõpet nii lastele kui täiskasvanud teadushuvilistele. Avastuskeskuse asutajateks on Eesti Energia, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna linn ja AS Tallinna Soojus.