Facebook teeb kümneid miljoneid dollareid maksma läinud energiatõhusa andmekeskuse tehnilised üksikasjad kõigile huvilistele tasuta kättesaadavaks, kirjutab Inhabitat.

Avatud lähtekoodiga tarkvara edust innustunult jagab Facebook oma Oregonis asuva Princeville’i andmekeskuse mehaanilisi ja tehnilisi üksikasju.  Ettevõte avaldab andmekeskuse serverite, energiaallikate, varuakude ja hoone disaini tehnilisi detaile sisaldavad failid.

Princeville’i andmekeskus on ettevõtte teistest sarnastest rajatistest 36% energiatõhusam ja samas ka neljandiku võrra odavam. Viimase kahe aasta jooksul välja arendatud tehnoloogia on võimaldanud saavutada voolutarbe efektiivsusteguri 1,07, mis on suur edasiminek senisest keskmisest näitajast (1,5).

Voolutarbe efektiivsusteguri (power usage effectiveness, PUE) abil kirjeldatakse andmekeskuste energiatõhusust – mida väiksem on see number, seda parem.

Avatud Arvutusprojektiks (Open Compute Project) kutsutava algatuse abil loodab Facebook kergitada saladuseloori online-äride kõige kapitalimahukamalt osalt ning aidata teiste andmekeskuste energiakasutust tõhustada.