Generaadio tähistab 3. sünnipäeva kireva eriprogrammiga. Neljapäeval kuuleme muuhulgas arutelu kodanikuajakirjanduse, viimaseid uudiseid putukariigist ja hulganisti head muusikat. Nädala lõpetab suur sünnipäevapidu laupäeval Genialistide klubis.

Tartu kogukonnahäälingu lipulaeva Generaadio kolmanda sünnipäeva eriprogramm on õigupoolest terve käimasoleva nädala jooksul pakkunud tavalisest laiemat valikut muusika- ja jutusaadetest. Kuulajaid äratatakse reipa hommikuprogrammiga, valmis on Generaadio äpp ning veebipleieris saab saatejuhtidega otse suhelda.

"Generaadio on kolme aasta jooksul mitmel moel jõudsalt arenenud ning töötame juba sellegi nimel, et esimesed palgalised töökohad luua," kirjeldab oma kogemust peatoimetaja Raik Sõster. "Sünnipäevanädalal aga juhime erilist tähelepanu mitmekesisele saateprogrammile, millesse viimase aasta jooksul mitu uut tegijat on lisandunud."

Generaadio programmijuht Mari-Liis Leis rõhutab kanali peamisele eesmärgile truuks jäämist. "Meie peamine väljakutse on jätkata Tartu kogukondadele ja subkultuuridele olulise platvormi pakkumist, säilitades samal ajal saatetoimetajate õhina," selgitab ta. "Õnneks on uued saatejuhid seni vaid rõõmustanud raadiotöö põnevuse üle ning eetrihirmust kiiresti üle saanud. Näiteks sel neljapäeval teeb debüüdi putukateemaline Koi ja Täi, kus jutuks raagritsikate elu.”

Eriprogrammi naelaks ongi neljapäev, mil fookuses kodanikuajakirjandus. Päev algab kell 7 hommikuprogrammiga, kui eetri täidavad Ago Gaškov ja Mart Julm. Päev möödub M³ ja Anu Sildniku seltsis; õhtuses jutusaates Olukorrast konnatiigis lahkavad kodanikuajakirjanduse südametunnistust Generaadio asutaja Kärt Rebane ja EMSL poolt auhinnatud kodanikuajakirjanduse seltsi ning kylauudis.ee eestvedajad Elina Allas ja Aksel Lõbu.

Saatepäeva lõpetavad tantsumuusika mahedamat poolt vahendav Steeldime ning erinevaid žanreid tutvustavad Kontroll, Beets by Myrone ja Muusikarännakud, mis tänaseks kõik ka kuulajate südamed võitnud.

Generaadio on Tartu sõltumatu kogukondade raadio, mille missioon on pakkuda eri kogukondadele ja subkultuuridele kõlapinda ja kõneplatvormi, ühendades, lähendades ja mitmekesistades vaatenurki ühiskonnas toimuvale, levitada Eesti muusikute ja artistide loomingut, iseäranis aidata alustada ja leida publikut ning anda kõigile raadio- ja plaadikeerutamishuvilistele võimalus oma oskused proovile panna.