11. mail toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis geoloogiateemaline huvipäev, mis viib loodushuvilised põnevale rännakule maapõue.
- Keskkonnaharidus
- 9. mai 2019
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Huvitavaid geoloogiateemalisi tegevusi jätkub huvipäeval igas vanuses loodushuvilistele. Mikroskoopidega uuritakse kivimite õhikuid (õhuke kivimi läbilõige) ja erineva koostisega liivasid. Meisterdamise töötoas saab valmistada endale ürglooma trilobiidi.
Muuseumi näitusel „Hirmus kallis maapõu“ toimub geoloogi juhendamisel kaks teemaekskursiooni algusega kell 12 ja 13. Ekskursioonil saab teada, miks on tähtis põlevkivi, kas radoon on ohtlik ja kus seda leidub. Samuti saab teada, kuidas on elavhõbe ohtlik ning räägitakse hambapastade fluorisisaldusest ja tutvustatakse asbestiga seotud probleeme.
Kell 11.30 ja 13.30 saavad huvilised tutvuda muuseumi eksootiliste lemmikloomadega – tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, kilpkonnade ja teistega. Õpituba kestab tund aega.
Huvipäev toimub 11. mail kell 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.
Huvipäeva korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Üritus kuulub Maapõuenädal "Maavara- varandus maa all" programmi. Maapõuenädal toimub 9. – 17. mail üle Eesti. Rohkem infot ja maapõuenädala programm: https://sisu.ut.ee/marek.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta