GLEN on Euroopa noortele mõeldud maailmahariduslik praktikaprojekt, mille raames lähetatakse vabatahtlikud kolmeks kuuks tööle arenguriikidesse. Tagasi kodumaale tulles jagavad osalejad oma kogemusi ja uusi teadmisi laia maailma kohta fotonäituste, filmide, raamatute, koolikülastuste ja avalike esinemiste kaudu.
- Bioneeri uudised
- 3. jaanuar 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Kevadel enne lähetust läbivad noored kaks rahvusvahelist koolitust, kus käsitletakse teemasid nagu globaalse põhja ja lõuna omavahelised (sõltuvus-) sidemed, rassism, koloniseerimine, dekoloniseerimine, jõustruktuurid, sugu, keskkond, globaalse õppe vormid, humaansus, väärikus, empaatia ja sümpaatia, kriitiline mõtlemine ning mitmed teised. Vaata GLEN 2015 vabatahtlike koolitusest videot siit!
GLEN projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.
GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud rohkem kui 50 noort. GLEN programmi Eestis rahastatakse Välisministeeriumi arengukoostöö- ja humanitaarabi vahenditest.
Loe programmist lähemalt siit.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta