Arengukoostöö Ümarlaua konkurss arengumaadesse sõitvate vabatahtlike leidmiseks lõppes sel nädalal. 2015. aastal osalevad GLEN programmis üheksa vabatahtlikku, kellest viis lähevad erinevatesse Aafrika riikidesse, lisaks on sihtkohtade hulgas India ja Nepal, Gruusia ning Ukraina.
- Vabatahtlik tegevus
- 30. märts 2015
Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul on projektil kaks eesmärki. “Esiteks osaleb noor kohalikus projektis, toob kasu sealsele kogukonnale ja saab ise hindamatu kogemuse. Teiseks aitavad kodumaale tagasi tulnud noored tõsta Eesti inimeste teadlikkust arenguprobleemide keerukusest.“
Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö erialal õppiv Sandra Sutting osaleb Keenia noorteprojektis ja usub siiralt, et meis kõigis elab üks pisike maailmaparandaja: „Usun, et kõik suured teod saavad alguse väikestest. Lisaks koolis õpitule arvan, et minu töökogemus Lastekaitse Liidu lastelaagri vabatahtliku kasvatajana on andnud mulle vajaliku kogemuse, et abistada ja toetada Keenia kohalikke noori,“ ütles Sutting. Keenias loodab Sandra näha ja tajuda, kuidas kultuurid ja rahvused loovad oma reaalsust, et seda Eestisse tulles ka teistega jagada.
Keskkonnaekspert Markus Vihma osaleb India orgaaniliste kangaste ja looduslike toodete tutvustamise ning turundamise projektis: “Olen taustalt jätkusuutliku arengu konsultant ja lektor ning tegelen uute majanduse arengusuundade väljatöötamise ja rakendamisega,” rääkis Vihma. Vabatahtlikuks tahab minna Markus, et teisiti kogeda kohta, mida ta tavaliselt külastaks uudishimulikult tolgendava turistina. “Eelistan võimalust kasutada oma kogemusi maailma inimeste hüvanguks, kellest hoolin ja kes on inspireerivad ning usun, et ka neil on meile palju õpetada,” lisas Vihma.
GLEN projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.
GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud 50 noort. GLEN programmi Eestis rahastab Välisministeerium.
Vabatahtlikud asuvad teele suvel ja töötavad arenguriikides kolm kuud.
Sel aastal osalevad GLEN projektis järgmised vabatahtlikud:
Ukraina – traditsiooniliste viinamarjaistanduste taassünd linnapargis (Signe Kangur);
Gruusia – kaitsealade turundusstrateegia loomine (Meriliis Kotkas);
Malawi – tüdrukute harimine seksuaaltervise teemadel (Kaidi Pilemann);
Nepal – tervikliku küla rajamine (Triinu Tamm);
India – orgaaniliste kangaste ja looduslike toodete tutvustamine ning turundamine (Markus Vihma);
Kamerun – veebisisu loomine ja kogukonna raadiosaadete edastamine (Mattias Nurk);
Ghana – noortele ja leskedele inglise keele ning käsitöö õpetamine (Anne-Liis Leht);
Keenia – noorte toetamine ning neile eluks vajalike oskuste õpetamine (Sandra Sutting);
Kamerun – keskkonnaklubid lastekodudes (Robert Sikk).
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta