Arengukoostöö Ümarlaud ja Välisministeerium saadavad ka sel aastal kümme noort (21 - 30 a.) üle maailma laiali erinevate MTÜ-de praktikantideks.

Info GLEN 2016 konkursi kohta:

  1. Avaldusi saab saata kuni 29. jaanuarini. Hiljem saabunud avaldused ei lähe arvesse. Hea soovitus – meili teel saadetavad avaldused tasub saata hiljemalt 29.01 (meili edastamine ei toimu alati silmapilkselt).

  2. Kandidaadid peavad valdama eesti keelt ning lisaks ka projekti elluviimiseks eeldatavat keelt (täpsemalt märgitud projektide kirjelduste juures). Vene keele oskus tuleb kasuks.

  3. GLEN lähetusele eelnevad intensiivsed koolitused (25. – 30. aprill Saksamaal ja 30. mai – 5. juuni Tšehhis) , mis valmistavad osalejad ette toimetulekuks uues keskkonnas ja projekti edukaks elluviimiseks.

  4. Pärast kodumaale naasmist jagavad GLEN vabatahtlikud erinevate tegevuste (artiklid, esinemised, fotonäitused, jne) kaudu oma kogemusi Eestis. Info eelnevate aastate vabatahtlike külla kutsumiseks leiad siitsamast lehelt.

Enne kandideerimist:

  1. Tutvu allolevast nimekirjast GLEN projektide ja riikidega. Rohkem infot iga projekti kohta saab selle pealkirjal klikkides.

  2. Vaata läbi KKK osalejatele järgmiselt vahelehelt. Pane tähele, et GLEN programmi omaosalus on 50 eurot.

  3. Kui soovid GLEN vabatahtlikuks kandideerida, siis avalduse saad alla laadida siit. Saada see aadressile glen@terveilm.ee 

GLEN vabatahtlike reisikulud sihtriiki, stipendium ja kindlustus kaetakse Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.
VM_arengukoostoo_est

Aserbaidžaan: noorteprogrammide hõlbustamine

Gruusia: riigisiseselt ümberasustatud isikute integratsiooni toetamine

Gruusia: taluturismi arendamine ehk agroturismi loomine

Ghana: teadlikkuse tõstmine kullakaevanduste mõjust tervisele

India: kutseõppe meetodite hindamine ja turundustegevused

Kamerun: naisettevõtluse arendamine

Kamerun: kogukonna raadio tehniline arendamine

Keenia: elektroonilise seiresüsteemi seadistamine ja veebilehe loomine

Nepal: tervikliku küla rajamine

Tansaania: erivajadustega noorte ja lastega tegelemine