Sel nädalal lõppes GLEN konkurss, mis lähetab noored arenguriikidesse vabatahtlikku tööd tegema. Avaldusi laekus kümnele projektile 97, mis on suurim kandidaatide arv Eesti GLEN programmi ajaloos.
- Vabatahtlik tegevus
- 25. jaanuar 2014
Arengukoostöö Ümarlaua tegevuht Piret Hirve sõnul on ülekaalukalt populaarseim riik Birma/Myanmar, kuhu laekus 31 avaldust. “Birmasse/Myanmari saadame vabatahtliku esimest korda, lisaks on projekti teema noorsootöö, mis on paljudele noortele hingelähedane. Veel olid väga populaarsed turismi arendamine Tadžikistanis ja noorte tööhõive edendamine Indias.“
Noorte vabatahtlik töö arenguriigis kestab kolm kuud, kuid sellega nende tegevused ei lõppe. Pärast koju naasmist algab vähemalt sama oluline osa projektist – Eesti noorte teadlikkuse tõstmine maailmas toimuvast.
“Eesti noored saavad enda käitumise ja ostuotsustega väga otseselt mõjutada arengumaade elu. Paljud ei mõtle veel sellele, et enamus meie hüvedest ja kaupadest tuleb arenguriikidest, kus nii lapsed kui täiskasvanud töötavad põllul või tehastes üliväikese palga eest. GLEN vabatahtlikud räägivad on kogemuste näitel, miks on oluline hoolida inimeste käekäigust teisel pool maakera ja kuidas meie Eestis saame mõjutada sealsete töötajate inimväärset elu või laste koolikäimist,” lisas Hirv.
“Kindlasti on noori, kes sel aastal GLEN vabatahtlikuks kandideerida ei jõudnud või vanusepiiri tõttu ei saanud. Neid kutsume 31. mail 2014 Tallinnas toimuvale Maailmapäevale, mis muusika ja tantsu saatel tutvustab maailma mitmekesisust. Maailmapäeval on alati kohal Eesti organisatsioonid, kes korraldavad vabatahtlike saatmist maailma eri nurkadesse,” soovitab Maailmapäeva üks korraldajatest, Katrin Pärgmäe.
GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud 40 noort. GLEN programmi Eestis rahastab Välisministeerium.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta