ADRIENNE+ projekti raames Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi, Kliimaministeeriumi ja HELCOMi koostöös valmis töövihik 1.-3. klassi lastele, mis õpetab merekalu tundma ning pakub mõnusat ajaviidet.

  • Keskkonnaharidus
  • 27. oktoober 2023
  • Foto: Hüljes pusa kalavihik / Kliimaministeerium

Läänemere kalade teemalisest töövihikust saavad lapsed teada siinsetest merekaladest ja nende elust. See on järg mullu ilmunud „Hüljes Pusa töövihikule“, kus lastele juba tuttav hüljes Pusa räägib lähemalt kaladest - kus nad elavad, mida söövad ja kuidas paljunevad. Muhedal moel on töövihikus juttu ka maailma kõige suuremast ja väiksemast kalast, samuti kalateadlaste tööst, kalapüügist ja kalast kui toidust. 

Töövihiku harjutused annavad lastele kaladest parema ettekujutuse ning õpetavad valmistama ka lihtsamaid kalatoite, näiteks kiluvõileiba. Lisaks saavad lapsed lahendada ülesandeid, värvida pilte ning kleepsulehelt töövihikusse kalapilte kleepida.

„Loodetavasti aitab töövihik huvitavate faktide ning lõbusate piltide ja harjutuste abil äratada lastes huvi põneva veealuse maailma vastu,“ sõnas Kliimaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõunik Eda Andresmaa, kes on töövihiku üks koostajaid. Töövihiku koostasid Lauri Saks, Aare Verliin, Eda Andresmaa, Jonne Kotta, Liisi Lees ja Agnes Unnuk, pildid joonistasid Maite Kotta ja Aare Verliin.

Pabertöövihikud on saadaval eesti ja vene keeles, elektrooniliselt ka inglise keeles. Vaata faile.

Töövihikuid on võimalik saada TÜ Eesti mereinstituudist (Mäealuse 14 Tallinn). Palume oma soovist teada anda e-postil liisi.lees@ut.ee