Kahe kuu pärast toimub Haapsalus teist korda rahvusvaheline Joogafestival (20.-21.juulil). Joogafestivalil on seekord ühendatud 13 joogastiili ning parimad õpetajad nii Eestist kui ka välisriikidest. Kokku on hetkeseisuga kavas 50 sündmust (eelmisel aastal oli 27). Oleme kutsunud 46 esinejat, kellest 9 on välismaalased.

Esimesest Joogafestivalist võttis koos vabatahtlike, esinejate ja turu  müüjatega osa tuhatkond inimest. Rahvahulk oli küll aukartustäratav, kuid kuna festival oli alkoholi- ja vorstivaba ning teemaks jooga ja tervislik elustiil, siis kohapealne õhkkond oli väga südamlik ja rahulik.

Festivali õhkkonna illustreerimiseks sobivad faktid, et pärast õhtust kontserti oli prügina murul maas vaid üks plastpudel ning inimesed rääkisid vabaõhuüritusel omavahel teiste austamiseks poolihääli.

Korraldajatena saime ka linnusejuhatajalt kiita, et pärast festivali polnud maas “tavapärast prügivaipa” ja täpsemalt mitte ühtki ühikut prügi. Ühe osavõtja sõnul oli nii hea olla koos suurema hulga inimestega, kes on vaiksed, endaga kontaktis, kained ning lihtsalt on kohal: “Selliseid võimalusi on harva ja nälg nende järele on kasvamas.”

Joogafestivali põhiprogramm toimub Haapsalu piiskopilinnuse hoovis vabas õhus, kuid lisaks on kümme erinevat paika siseruumides eriilmeliste tegevuste jaoks: loengutest, raamatututvustustest, jooga- ja toiduvalmistamise töötubadest mantralaulmiste ja gongikontserdini.

Eelmine Joogafestival oli sissejuhatav, selleaastase Joogafestivali teema on "Mees ja Naine." - Energiline ja tagasihoidlik. Aktiivne ja salapärane. Sirgjooneline ja müstiline. Kuum ja külm.

Nagu meie kaks peaesinejat: 22 joogafestivalil esinenud USAst pärit karismaatiline ja särav David Lurey, kes tegeleb mitme atraktiivse joogastiiliga ning esineb ka laupäevaõhtusel kontserdil.

Teine peaesineja on meditatiivne ja sügav Jivan Mukta – Tšiilist, samuti oodatud esineja Euroopa joogasündmustel.

Oma mehelikkuse või naiselikkusega aitab sel festivalil kontakti saada 13 erinevat joogastiili. Eriline on voolav ja vaba tantsujooga kolmes eri värvingus ja eri õpetajate juhendamisel.

Proovida saab ühe viimasel ajal kõige kiiremini populaarsust kogunud Bikrami ehk hot joogat Indiast pärit õpetaja käe all. Festivalil saab muuhulgas teada, mida tähendab roheline ehk ökojooga, kuidas toituda tootroidust, mis on valgustumine, kuidas kujundada endale isiklikud eetikapõhimõtted Patanjali suutrate põhjal jm.

Lastele toimub piiskopilinnuse mänguväljakul oma programm. Vihma korral toimuvad Taevalava sündmused lähedal asuvas siseruumis, nn Vihmasaalis. Tasuta saab osaleda Pilgrimi raamatututvustustel, väravatorni programmis ning jalutada tervisekaupade turul.

Joogafestival nimetati pärast esimest kordaläinud aastat Lääne-Eesti turismiteoks 2012 ning Haapsalu märgiürituseks, mida võib võrrelda Valge Daami etendusega. Loe lähemalt www.joogafestival.ee ja vaata eelmise Joogafestivali klippi: vimeo.com/46279212