Teisipäeval, 29. märtsil, esilinastub kinos Sõprus „Pingviinide marsi“ autori Luc Jacquet uus suurejooneline loodusdokk „Oli kord üks mets“.  Loodusemees Hendrik Relve on nimetanud filmi visuaalselt efektseimaks metsafilmiks, mida ta kunagi näinud on.

  • Maamajandus
  • 28. aprill 2014
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Kell 19:00 algava esilinastuse eel ütleb Hendrik Relve ka avasõnad. Esilinastusel loositakse välja ka toredaid üllatusi Tallinna Loomaaialt ja Tallinna Botaanikaaialt ning kinotöötajatel aitab loomastuda kauplus Karneval.  

„Oli kord üks mets“  on legendaarse „Pingviinide marsi“ looja Luc Jacquet ja Prantsuse tuntud botaaniku Francis Hallé suurejooneline ühisprojekt, mis seob üheks loodusõpetuse, filosoofia ning animatsiooni. See vapustav vaatemäng annab igas vanuses vaatajale võimaluse kaduda pooleteiseks tunniks troopilisse vihmametsa ja elada seal läbi sajandeid.

Film on peamiselt üles võetud Peruu ja Gaboni vihmametsades ning tipptasemel filmi- ja helitehnoloogia ning animatsiooni tulemusena tuuakse vaatajani vihmametsa igas suuruses asukate elutsüklid, alates sipelgatest ja ühepäevaliblikatest kuni sajanditevanuste puuhiiglasteni.

„Pingiviinide marss“ on 80 miljoni dollarilise piletituluga jätkuvalt üks maailma enimvaadatud dokumentaale läbi aegade.

Film on dubleeritud eesti keelde ja teksti loeb Lembit Ulfsak.

Lisaks kinole Sõprus hakkab film homsest linastuma ka Tallinnas Coca Cola Plazas ja kinos Artis ning Tartus kinos Ekraan.

Filmi on võimalik kinodes vaadata eesti või prantsuse keeles venekeelsete subtiitritega.