Homme, 14. aprillil toimub Kuressaare kultuurikeskuses esimene kestliku elustiili festival „Hoolides homsest“. Festivali eesmärk on pakkuda huvitavaid tegevusi kogu perele, mis samas väärtustavad kohalikke inimesi ja loodust.

  • Keskkonnaharidus
  • 13. aprill 2018
  • Foto: Jalgratas Kuressaares. Pixabay, CC Public Domain

Arengukoostöö Ümarlaua sündmuste projektijuht Iti Pällin on koos kohaliku kogukonnaga festivali ette valmistanud alates aasta algusest ja tegevusi on festivalil tõesti palju: “Kes soovib laupäeval lihtsalt uudistama tulla, neile on avatud kohaliku toidu ning käsitöö laat ja kohvikud. Nii lapsed kui suured saavad lustida fotoboksis. Kes soovib teada, kui palju elektrit kulutavad lamp või föön, saavad seda ise jalgrattaga elektrit vändates proovida ning virtuaalprillidega saab reisile minna ilma diivanilt lahkumata,” selgitas Pällin.

Iti Pällin lisab: “Kogu päeva vältel toimuvad ka kestliku elustiili töötoad. Lapsevanematele mõeldes korraldasime linas lapsekandmise ja patside punumise töötoad, toiduhuvilised saavad teha eksootilisi toite või taimetoidu burgerit. Tervise ja ilu huvilistele on ehete, deodorandi ning kadakase vannisoola valmistamise töötoad”.

Kes soovib teemadesse süvitsi minna, siis nendele on laupäeval plaanis ka kolm loengut - kestlikust majandamisest maal, tulevikus ettevõtjaks olemisest ja tehnoloogiast tulenevast kiirgusest.

Festivali eelsündmused algavad juba täna. Kell 13.00 saab kuulata Hannes Praksi loengut “Metsamajakad – ökoloogia ja kultuuri uurimine loodusarhitektuuri abil” ning õhtul linastub TeatriKinos “Rohkem kui mesi” (More than Honey, 2012). 

Saaremaa festival sai teoks tänu Saare kogukonna aktiivsusele ja headele koostööpartneritele, kes tegevustega panustavad. Kohalike kogukondade huvi korral on AKÜl plaanis kestliku elustiili festivalidega jätkata ka muudes Eesti paikades.

Kõik tegevused on tasuta. Lisainfo ja päevakava.

Arengukoostöö Ümarlaud koondab 33 Eesti vabaühendust, kes tegelevad kestliku arengu ja arengukoostööga. Festivali toimumist toetavad Euroopa Komisjon ja Eesti välisministeerium.