Homme, 16. mail jõuab kätte rattasõprade rõõmupäev. Nimelt saab teoks nii suur ratta- ja raamatulaat kui ka Muuseumiöö rattatuur.

„Rattaga regulaarselt liiklevad inimesed hoolivad keskkonnast ja endast. Neile on oluline nii kultuur kui ka kõik muu, mis kultuuriga seostub,“ ütles Bioneerile Eesti Rattarikkaks koordinaator Maario Laas. „Homse sõitmise eesmärgiks on koos külastada erinevaid muuseume ja saada osa nii Eesti kui ka maailma kultuuripärandist. Sõidu käigus võivad osalejad leida endale uusi sõpru või tuttavaid ja jagada teistega positiivseid emotsioone,“ lisas Laas.

Suur ratta- ja raamatulaat saab teoks Uue Maailma Seltsi eestvedamisel Tallinnas Koidu tänaval. Laada korraldamisel on seatud eesmärgiks populariseerida rattakasutust linnas. Laadal kaubeldakse vanade ja uute ratastega. Rattaid pakkuma on oodatud kõik - nii eraisikud kui ka rattapoed. Lisaks õpetatakse laadal  turvalist rattasõitu, pakutakse head muusikat, loetakse luuletusi  ning avatakse raamatulokaal „Kapsad“.

Lisaks laadale toimub homme ka Muuseumiöö rattatuur Tallinnas ja Tartus, kus ühendatakse rattasõit põneva kultuuriprogrammiga. Ühine sõit annab rattasõpradele hea võimaluse nautida koos kevadist ööõhku ja külastada erinevaid muuseume. Samuti annavad kogenud rattasõidu spetsialistid häid näpunäiteid sellest, kuidas linnas turvaliselt rattaga liigelda.

Eesti Rattarikkaks algatuse koordinaator Maario Laas ütles Bioneerile: „Rattatuur Muuseumiööl on sarjas esimene. Sarnaseid tegemisi tuleb veelgi. Alates 22. maist korraldame Tallinnas ja Tartus ka igareedeseid ühiseid rattasõite tööle ja töölt koju. Peame oluliseks, et rattahuvilised saaksid võimaluse koos sõita. Mõttekaaslastega koos on lihtsam ka laiaulatuslikumat rattakultuuri arendamist tulevikus planeerida.“

Eesti Rattarikkaks algatajad: Eesti Roheline Liikumine, Uue Maailma Selts, SA Tallinn 2011, Jalgrattaklubi Vänta Aga ja Eesti Maaülikool. Ettevõtmist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.