Uue Maailma Selts sai alguse 2007. aasta jaanuaris paarikümne aktiivse kohaliku algatusel – seltsi ideeks on muuta kodukant mõnusaks elukeskkonnaks, mis eristuks ülejäänud linnast ja tooks häid inimesi rohkem kokku. Seltsi nägemuses võiks Uue Maailma uueks näoks olla inim-, keskkonna- ja kultuurisõbralikkus, mis on ühendatud igapäevaelu loomuliku kulgemisega.

Oluline on piirkonna identiteedi loomine: selle saavutamiseks soovib selts lisaks väiksematele ühistele ettevõtmistele (tänavapeod ja –turud, talgud, ühine tööriista-, ratta- ja autolaenutus) koostöös linna ja arhitektide-disaineritega luua tervikliku kontseptsiooni Uue Maailma erinevateks planeeringuiks. Planeerimisideed hõlmavad kujundusaspekte spetsiaalsest tänavamööblist ja valgustusest linnaväljakute ja kogu kvartali üldosaplaneeringu koostamiseni. Selts soovib kvartalisisese kihutava autoliikluse rahustada ja luua soodsad tingimused jalgrattasõiduks, jalutamiseks ning mängimiseks.
 
Uus Maailm peaks olema rõhutatult inimesekeskne – lähedalasuvate poodide, kohvikute, aga miks mitte ka galeriide ja raamatupoodidega omanäoline linnaosa, milles on alati midagi teha ja mis inspireerib nii kohalikku kui külastajat. UMS soovib Uues Maailmas soodustada ka loomingutegevust – selleks on välja töötatud „vabaloomingutsooni“ mõiste. Selle kohaselt võiks Uues Maailmas olla soodustused kõigele loomingulisele – siin võiksid oma töötoad leida kunstnikud, kirjanikud ja muusikud, aga samuti ka insenerid, disainerid ja käsitöölised. See looks erilise loomingulise kontsentratsiooni, kus erinevate erialade inimestel tuleb küünarnukitundest teistega uusi ideid.

Selts korraldas 2007. aasta septembris festivali, millest võttis osa üle 1000 inimese. Tänavapidu saavutas oma eesmärgid, milleks olid: tuua inimesed kokku, panna neid oma kodukandi üle uhkust tundma ja üheskoos tema tulevikku arutama. 2008.aastal üritust korrati.

Lisaks festivalile on selts korraldanud mitmeid teisi ühekordseid ettevõtmisi ja andnud elu ühele regulaarsele sündmusele: pühapäevaõhtuti näitavad erinevad filmist huvitatud inimesed ElektriKapi kinos endale tähtsaid filme, neid lühidalt kommenteerides.

Loe lisaks: www.uusmaailm.ee