Uue Maailma nime kannab üks Tallinna kesklinna piirkond, mis piirneb Pärnu maantee ning Tehnika ja Endla tänavatega. Selles mitmekesise arhitektuuriga piirkonnas, kus esimese Eesti Vabariigi aegsed puitmajad külgnevad päris moodsate kortermajadega, tegutseb linnaosa elu elavdav Uue Maailma selts.

Uue Maalima seltsi tegevust käivitavaks mootoriks on hea tuju. Oluline on, et sa tunneksid ennast hästi seal, kus sa elad. Ent kodu ei moodusta neli seina, mille varju maailma eest peituda, vaid kogu naabruskond – kodukant.

Et kodukant tõesti ka kodune oleks, tuleks seal midagi koos sõprade, tuttavate ja naabritega ette võtta. Otse tänava peal. Näiteks suppi süüa, kontserti kuulata, kino vaadata. Kõike seda ja palju muudki me teinud olemegi.

Selleks, et tänaval mõnus oleks, on tarvis teha midagi, et ruum, mis meie ümber on, pakuks kutsuvaid kohti, kus istuda ja olla. Sellepärast on seltsi sihiks ühise laheda ruumi loomine, kus jalakäija ei peaks kartma lähenevat autot.

Iga meie ettevõtmise võti peitub loomingulisuses, sest mida teha ja kuidas teha, pole kusagil öeldud. Nüüd on seltsil ka oma maja Koidu 82 aadressil, kus kõikvõimalikke ideid ellu viia.

Kui juba tegeleda loominguga ja seejuures ühtse keskkonna loomisega, on loogiline, et kogu meie tegevust suunab mõte keskkonna hoidmisest ning jätkusuutlikest lahendustest. See kõik on üks tervik.

Ehkki selts on tegutsenud vaid mõni aasta, on juba mitmed meie ideed materialiseerunud. Kui kõik hästi läheb, on meil varsti ka väärtkaupa müüv tänavaturg ja ühisauto, mida seltsi liikmed vajadusel kasutada saavad.

www.uusmaailm.ee