Küsitlusuuringud kui ka tagasiside klientidelt näitab, et järjest suurem osa teise pensionisambaga liitujatest saab aru selle kasulikkusest.

  • Majandus
  • 23. detsember 2020
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

„Kantar Emori küsitlusuuringust vaatab vastu selge trend, et pensionireformi lähenedes on pidevalt suurenenud kogumist jätkata soovivate inimeste osakaal ja vähenenud raha välja võtta otsustanute hulk. See näitab, et paremini informeeritud inimesed otsustavad pigem kogumist jätkata. Ka meie peamine sõnum oma klientidele on, et II samba kogumise tingimused lähevad isegi paremaks. Raha väljavõtmise järgselt kaotaksid nad aga võimaluse pensioniraha 2+4 skeemiga enda kontole koguda 10 aastaks. Näib, et see sõnum jõuab ka kohale. Mõistetakse, et raha välja võttes ja investeerides pole naljalt 200% tootlust võimalik saada,“ selgitas Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht Jarno Edur.

Detsembrikuus läbi viidud Kantar Emori uuring näitab, et vaid 19 protsenti vastajatest plaanib oma raha teisest pensionisambast välja võtta, lisaks veel 4 protsenti soovib hakata koguma investeerimiskonto kaudu. Veel tänavu augustis oli raha väljavõtmises veendunud 26 protsenti vastajatest ja investeerimiskontot eelistas kogumiseks 8 protsenti.

„Pensionireform muudab teise pensionisamba raha kasutamise paindlikumaks ja see on kogujatele kindlasti positiivne. Mitmed kliendid ootavad just ka pensioni investeerimiskonto võimaluste selgumist kevadel. Võimalus pensioniraha välja võtta on siiski viimane õlekõrs, mida praegu õnneks ei tormata kasutama.,“ lisas Edur.