Baltimaade ühe suurima energiakontserni Ignitise käive kasvas esimesel poolaastal Eestis, Lätis, Soomes ja Poolas 52 protsenti 61,3 miljoni euroni. Kogu grupi käive suurenes kuue kuuga 5,9 protsenti 590,9 miljoni euroni.

  • Energeetika
  • 26. august 2020
  • Foto: Ignitise tuulepark. Pressifoto

“Meie eesmärk on kasvada regioonis roheenergia liidriks ja esimese poolaasta tegevused lähtusid sellest suunast. Kuigi aasta esimene pool oli koroonaviiruse mõjude tõttu pingeline kõigile ettevõtetele, võime täna öelda, et oleme olukorraga toime tulnud, oma kliente toetanud ning saavutanud edu grupi pikaajaliste eesmärkide täitmisel,“ märkis Ignitis Grupi juhatuse esimees ning tegevdirektor Darius Maikštėnas.

Ignitis saavutas kasvu välisturgudel peamiselt gaasi ekspordist Soome, mis ulatus esimesel poolaasta 1,6 TWh ning Läti turul saavutatud käibe kasvust. Grupi roheenergia müük suurenes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi kümnendiku ulatudes 3,5 miljoni euroni. Roheenergia müügi kasvu taga olid peamiselt Kruonise hüdroelektrijaama efektiivsuse kasv ning tuuleparkide elektritoodangu suurenemine.

Ignitis plaanib oma roheenergia võimsusi neljakordistada 4 GW-ni ning kavatseb eesmärgi saavutamiseks 2020-2023 aastal investeerida kuni 950 miljonit eurot Eesti, Läti, Leedu ja Poola tuule-, päikese-, hüdro-, jäätme-, biomassijaamadesse ja teistesse roheenergia lahendustesse.  

Ignitis on Baltimaade üks suurim energiakontsern, mille ettevõtted tegelevad tootmise, jaotuse ja edasimüügiga ning arendavad targa energia lahendusi. Kontsernile kuuluvad kaks hüdroelektrijaama Leedus, neli tuuleparki Leedus ja Eestis ning biomassijaam Leedus. Ingnitis Grupi käive ulatus möödunud aastal 1,254 miljardi euroni, kontsern annab tööd 4000 inimesele.