Rahvusvaheline elektroonikatööstusettevõte Incap avalikustas täna kestlikkusaruande, mis annab ülevaate kogu grupi fookustest vastutustundlike äripraktikate osas.

  • Ettevõtlus
  • 2. aprill 2023
  • Foto: Incap tehas Eestis / Incap

Incapi rahvusvaheline grupp avaldab tänavu juba kolmandat aastat kestlikkuse raporti. Incapi presidendi Otto Puki sõnul on kestlik äritegevus üks Incapi prioriteete. “Arendame enda tegevust kestlikust arengust lähtuvalt. Eelmisel aastal keskendusime Incapis eelkõige CO2 heitkoguste arvutamisele ja aruandlusele, et valmistuda aruandlusnõuete karmistumiseks. Omalt poolt tervitame igati seda, et üha rohkem ettevõtteid pööravad tähelepanu kestlikule arengule ja soovime, et see leviks veelgi laiemalt,” sõnas Pukk.

Puki sõnul soovivad Incapi kliendid üha enam elektroonikat taastuvenergia ja mobiilsuslahenduste jaoks. ”Nii saame lisaks enda keskkonnaalasele tegevusele toetada rohepööret ka klientidele lahendusi pakkudes.”

Osa kestlikust arengust on ka ettevõtte tugevad finantstulemused.

“Eelmine aasta oli Incapi jaoks suurepärane, saavutasime kõigi aegade suurima tulu ja kasumlikkuse. Meie tulu kasvas 55,3% 268,3 miljoni euroni ja kasum oli 38,9 miljonit eurot. Head tulemused kajastusid ka aktsia hinnas. Tänan heade tulemuste eest Incapi meeskonda, kes suutis täita klientide kasvavad vajadused, hoolimata komponentide jätkuvast nappusest,” lisas Pukk.

Incapi kestlikkuse aruande kohaselt on elektroonika tootmiseteenuste äri pikaajaline väljavaade jätkuvalt positiivne. “Ootame 2023. aastalt orgaanilist kasvu, kuid tagasihoidlikumas tempos. Grupi tootmisvõimsust suurendab ka kolmanda tehase avamine Indias,” lisas Pukk.

Incap Corporation on elektroonikaseadmete tootja, mis tegutseb Soomes, Eestis, Indias, Slovakkias, Suurbritannias ja Hongkongis ning annab tööd umbes 2800 inimesele. Incapi aktsia on Nasdaq Helsinki börsil noteeritud alates 1997. aastast.