Veel augusti lõpuni on võimalik teha võõrliikide leiukohtade sissekandeid Loodusvaatluste andmebaasi loodusvaatlused.eelis.ee.

Alates 16. maist on Keskkonnateabe Keskus oodanud kõigilt loodushuvilistelt  võõrliikide leiukohtade sissekandeid loodusvaatluste andmebaasi. Nüüd on kätte jõudmas viimane aeg oma võõrliikide vaatlused andmebaasi kanda, et osaleda septembris toimuval auhindade loosimisel.

Loosimisel osalevad kõik vaatlejad, kes on võõrliigi vaatluse andmebaasi sisestanud hiljemalt 1. septembriks. Loosi teel selgitatakse välja kolm võitjat, kes saavad tehtud töö eest väikese auhinna (Loodusajakirjade 4 paketi aastatellimuse 2012. aastaks, 150 euro väärtusesse Matkaspordi kinkekaardi, andmebaasi logoga seljakoti ja võõrliikide teemalise raamatu). 

27. juuli seisuga oli enim vaatlusi sisestatud Sosnowsky karuputke kohta. Teist kohta hoidis enda käes väikeseõieline lemmalts.  Samas ei olnud osade liikide kohta veel ühtegi vaatlust üles märgitud. Näiteks kõigile tuttavad harilik tõlkjas ehk rakvere raibe ja mink.

Loodusvaatluste andmebaasi abil võõrliikide vaatluste kogumise eesmärgiks on saada loodushuviliste kaasabil teavet võõrliikide leiukohtadest, et seda infot siis hiljem looduskaitselisel eesmärgil kasutada. 

Täpsemat infot võõrliikide ja loodusvaatluste andmebaasi sissekannete tegemise kohta leiab Keskkonnateabe Keskuse kodulehelt www.keskkonnainfo.ee  aktuaalsete teemade alt.


Loe teema kohta Bioneerist:

Kust leiab võõrliikide kohta lisainfot?