Jaapanis usub seltskond luulehuvilisi, et just teemakohased värsiread aitavad inimestel säästa wc paberit. Kempsuluule harrastajate idee põhineb Jaapanis tehtud uurimusel, et wc kabiini seinale, istuva inimese silmade kõrgusele paigutatud paberisäästmise üleskutse  vähendab ligi 20% võrra paberikulu samas kabiinis.

„Paber kohtub sinuga vaid hetkeks,“ ütleb üks luulerida ühel plakatil. „Voldi paberit veelkord ja siis veelkord,“ ütleb teine värsirida.

kempsuluule2
Plakat luulereaga wc seinal (foto: www.toilet.or.jp)Hetkel otsib rühmitus ideid plakatite tarvis, et riputada üleskutsed vähemalt tuhande avaliku WC seinale.

„Me küsisime endalt, mida me saame tualettruumis keskkonna heaks ära teha,“ selgitas ideed ettevõtmise üks eestvedajatest Ryusuke Nagahara. „Vastus oli lihtne – me saame säästa vett ja paberit.“

kempsuluule3
Üleskutse paberirullide kõrval (foto: www.toilet.or.jp)WC paberit on viimastel aastatel Jaapanis oluliselt rohkem kasutama hakatud, sest avalike käimlate hulk on suurenenud. Inimesed on avalikes tualettruumides raiskavamad kui kodus, sest kodus maksavad nad paberi eest ise.

Teemakohase kodulehe leiate siit: http://www.toilet.or.jp

Allikas: Planetark.com