Naistepäev on lähenemas ning selle puhul kingitakse lilli. Paraku need närbuvad mõne aja pärast. Miks mitte siis meisterdada iseendale üks lilleõis, mis ei närbu. Või kinkida see hoopis oma kõige paremale sõbrannale?

Õie tegemiseks otsisin välja ühe tumeroosa pluusi ning natuke laiemat satiinpaela. Materjalide puhul jälgisin, et need oleks sellised, mida annab küünlaleegis sulatada/kõrvetada.

Juukseklamber, kotikaunistus naistepäevaks

Lilleõie jaoks, nagu ka varem tehtud patsikummikaunistuste jaoks, asusin riidest erineva suurusega ringe välja lõikama. Kõige suuremad ringid lõikasin umbes 14-15 sentimeetrise läbimõõduga.. Eri mõõdus ringe sai kokku 13.

Edasi kõrvetasin iga ringi äärt küünlaleegis, et riie ei hargneks ning äär tõmbaks krimpsu. NB! Ära hoia riiet kõrvetades kaua ühe koha peal, vaid lase riide äärel ringi käia. Muidu saad midagi, mis on ümarale ringile vastupidine.

Juukseklamber, kotikaunistus naistepäevaks

Võtsin ühe pärli ja nõelusin selle väikema ringi keskele. Ringi ääred keerasin pärli ümber kokku ning kinnitasin paari pistega nii, et pärl enam paistma ei jää. Mõned järgmised ringid murdsin keskelt kokku ning asusin neid ümber pärli sättima. Kinni nõelusin need nii, et peale vaadates meenutab see roosinuppu.

Siis võtsin kõige suurema ringi ja murdsin selle pooleks ning sättisin selle samamoodi. Siis ladusin ringid üksteise peale.

Ümber pärli viimast ringi keerastes sobitasin selle nii, et ring sobiks kokku teiste ringidega ning moodustuks ilus roos. Kuna mul oli kodus laia musta satiinpaela, siis tegin sellest roosile lehed.

Juukseklamber, kotikaunistus naistepäevaks

Lõikasin paela kaheks umbes 20 cm pikkuseks jupiks, mille otsad lõikasin lehetipu kujuliseks. Lõigatud äärt töötlesin/sulatasin leegiga, et see hargnema ei hakkaks.

Murdsin paela pikkupidi pooleks ning murdekohta kuumutasin õrnalt natukene leegiga. Kindlasti ei tohiks tekitada leegiga kuumutades auke.

Edasi õmblesin roosi kokku, Lehed lisasin pärast, kui õie osa juba koos oli. Lehed panin õie alla risti ning kokku õmmeldes moodustus õmblusest ruut.

Juukseklamber, kotikaunistus naistepäevaks

Kinnituseks lisasin lille külge ühe metallist juukseklambri, millega saab nii hobusesabapatsi kokku tõmmata kui ka lilleõie käekotisanga külge sättida.

Nüüd aga head meisterdamist.