Veel augusti lõpuni on võimalik teha võõrliikide leiukohtade sissekandeid Loodusvaatluste andmebaasi loodusvaatlused.eelis.ee.
Veel augusti lõpuni on võimalik teha võõrliikide leiukohtade sissekandeid Loodusvaatluste andmebaasi loodusvaatlused.eelis.ee.
- Bioneeri uudised
- Tiina Dislis, Keskkonnateabe Keskus
- 14. august 2011
Alates 16. maist on Keskkonnateabe Keskus oodanud kõigilt loodushuvilistelt võõrliikide leiukohtade sissekandeid loodusvaatluste andmebaasi. Nüüd on kätte jõudmas viimane aeg oma võõrliikide vaatlused andmebaasi kanda, et osaleda septembris toimuval auhindade loosimisel.
Loosimisel osalevad kõik vaatlejad, kes on võõrliigi vaatluse andmebaasi sisestanud hiljemalt 1. septembriks. Loosi teel selgitatakse välja kolm võitjat, kes saavad tehtud töö eest väikese auhinna (Loodusajakirjade 4 paketi aastatellimuse 2012. aastaks, 150 euro väärtusesse Matkaspordi kinkekaardi, andmebaasi logoga seljakoti ja võõrliikide teemalise raamatu).
27. juuli seisuga oli enim vaatlusi sisestatud Sosnowsky karuputke kohta. Teist kohta hoidis enda käes väikeseõieline lemmalts. Samas ei olnud osade liikide kohta veel ühtegi vaatlust üles märgitud. Näiteks kõigile tuttavad harilik tõlkjas ehk rakvere raibe ja mink.
Loodusvaatluste andmebaasi abil võõrliikide vaatluste kogumise eesmärgiks on saada loodushuviliste kaasabil teavet võõrliikide leiukohtadest, et seda infot siis hiljem looduskaitselisel eesmärgil kasutada.
Täpsemat infot võõrliikide ja loodusvaatluste andmebaasi sissekannete tegemise kohta leiab Keskkonnateabe Keskuse kodulehelt www.keskkonnainfo.ee aktuaalsete teemade alt.
Loe teema kohta Bioneerist:
Kust leiab võõrliikide kohta lisainfot?
Keskkonnaministeeriumi eestvõttel on valminud maismaa võõrliikide käsiraamat, mille eesmärk on tutvustada võõrliike ning anda juhiseid, kuidas nendega ümber käia ja mil viisil vältida nende sattumist loodusesse. Raamat on mõeldud tavalugejale. Käsiraamatu koostajateks on Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna nõuniku kt Liina Eek ja Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk. Maismaa võõrliikide käsiraamatut saab vaadata Keskkonnaministeeriumi veebilehel.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta