Bioneeri toimetusse on tulnud mitmeid kirju, kus inimesed uurivad, mida saab üks tavaline kodanik ära teha, et nende poolt tõstatatud keskkonnateemalised diskussioonid jõuaksid blogidest, foorumitest ja kirjalistidest kaugemale. Bioneer küsis nõu poliitik Toomas Trapidolt.

Soovitan inimestel pöörduda kas otse vastava ametkonna poole või kui sobivat ametkonda ei õnnestu tuvastada, siis ka riigikogu fraktsioonide poole. Fraktsioonide aadressid on kõik Riigikogu kodulehel (www.riigikogu.ee) kirjas. Võib ka otse pöörduda mõne riigikogu liikme poole, sest nemad üldjuhul ka vastavad.

Teine variant on oma asja ajada läbi keskkonnaorganisatsioonide (Eesti Roheline Liikumine, Eestimaa Looduse Fond jt).

Kolmandaks julgustaks inimesi ikkagi rohelises meedias sel teemal sõna võtma (nt Bioneer.ee). Ja lõppude lõpuks saab ka kõike kolme korraga ka teha, siis mingi mõju ikka on.

Soovitan ka ise luua positiivseid lahendusi, millega kõik hea meelega haakuvad. Kõige parem on asi lihtsalt ära teha, kui see võimalik on.


Toimetaja märkus

Bioneer soovitab kõigil osaleda ka Minu Eesti mõttetalgutel (www.minueesti.ee), anda headest ideedest teada innovatsiooniteemalises portaalis in.ee ja mitte kaotada usku oma ideedesse ja tegemistesse.