16.-18. augustil toimuv ökofestival „Rohelisem elu" kutsub rohemeelseid ja rohenäppe sel aastal nii loodusretkedele Põlvamaa metsadesse kui osa saama kaunite koduaedade lummusest. Ökofestivali eesmärgiks on tutvustada keskkonda säästvaid tegutsemise viise ning Põlvamaa puhast loodust ja traditsioonilist elulaadi.

Ökofestivali programmis on kümmekond erinevat töötuba ja retke - näiteks saab Mooste Ämblikumajas õppida vanadest villastest esemetest midagi uut tegema ja tutvuda taaskasutuse võimalustega Taaskasutuskoja kirbuturul.

Seenesõpru ootame seeneretkele ja seeni valmistama Kopli Talukööki.  Loodusesse kutsume huvilisi nii päikesetõusul kui päikeseloojangul, mil toimuvad jahiteemalised õpiretked Ilumetsa kandis.

Toreda väljasõidu viib Ökofestivali raames läbi MTÜ Ilumetsa Rongipeatuse Sõbrad, kes kutsub rahvast kõigepealt keskkonnasõbralikule rongisõidule ning viib nad seejärel rabaretkele ja ökotalu külastama. Mõtlemapanevaid teemasid käsitletakse Metsakinos ja Lõkkeloengul Neitsijärve Loovusaidas.

Külalised on  oodatud kahte Põlvamaa kaunisse koduaeda ning Veriora püramiidi juurde. Aknalaua aianduse ja metsakorilase ABC-ga on võimalik tutvuda Maanteemuuseumis, kus toimub ka eriprogramm Roheline Tee.

Enamike töötubade ja retkede korraldamisel lähtuvad korraldajad põhimõttest, et pakkuda osalejale võimalust näha, kuulda ja ise käed külge panna.

Reedel 16. augustil toimub Põlva Kaubamaja parklas energiasäästlike tehlonloogiaid tutvustav välimess, kus on eksponeeritud autotootjate ökonoomsemad masinad, päikesepaneelide, soojuspumpade jne tehnoloogiad.

Samal päeval toimub ka Põlvas seminar, mille käigus eksperdid annavad nõu energia säästmiseks. Räägitakse juba valminud lahendustest päikese, tuule ja maapinna energia kasutamisel ning transpordivahendite ökonoomsemaks muutmise võimalustest.

Pühapäeval, 18. augustil on kõik oodatud Perepäevale, mis toimub traditsiooniliselt Põlva Talurahvamuuseumis Karilatsis. Omamaise toodangu turgudel kaubeldakse kohaliku toidukraami, taimede ja käsitööga. Toimub laste looduskool, saab õppida valmistama jäätist ja võid ning proovida kätt pilliroost punumisel.

Tartu Keskkonnahariduse Keskus viib läbi veeteemalised teabetoad, kohal on Keskkonnaameti Keskkonnabuss. Põlva Kunstikool  näitusega „Nägin põtra põllu peal“ juhitakse tähelepanu liigsele tarbimisele ja sellest tulenevale asjade üleküllusele meie ümber. Mängivad muusikud, kohapeal saab süüa-juua. Perepäeval osalemine on külastajatele piletita, kuid parkimine on tasuline. Tasuta parkida saavad bussid ja jalgrattad.

Põlvamaa Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Festivali rahastavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Põlva maavalitsus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit. Festivali Perepäeva toetab Põlvamaa Partnerluskogu.

Täpsemat informatsiooni Ökofestivali kohta saab festivali kodulehelt, samas saab ka ennast retkedele ja õpitubadesse registreerida.