Hea kalastussõber! Tartu loodusmaja kutsub 1.- 9. klasside õpilasi 22. aprillil Porijõe äärde särge püüdma. 1.-3. klasside lapsi ootame koos vanema(te)ga.
- Keskkonnaharidus
- 17. aprill 2018
- Porijõgi. Katrin Jõgisaar
Päeva alustame kell 10.00 Vanemuse alumisesest parklast, Tartus oleme tagasi orienteeruvalt kell 16.00. Päevakavas on kalapüügiks vajaliku info jagamine, püügivahendite tutvustus, rohkelt praktilist kalapüüki ja soe lõuna.
Särg on rohkearvuliselt levinud kõigis Eesti veekogudes. Talle ei ole kehtestatud alammõõtu ega keeluaega. Särg elutseb veekogu rikka taimestikuga kaldaäärses osas, on päevase eluviisiga kõigesööja, toitudes taimestiku osadest kuni kalamaimudeni. Kalastajad meelitavad särge peamiselt kärbse- ja sääsevastsete ning vihmaussiga. Särge püütakse õngega. Püügivahendiks sobib hästi lihtkäsiõng või käsiõng. Lihtkäsiõngega püügil ei pea 16. aastased ja vanemad kalamehed soetama ka harrastuspüügiõigust vaid võivad kalastada igaüheõiguse alusel. Lisalugemist leiab siit.
Kui teil ei ole isiklikku õnge, saab ta selle laenata juhendajate käest. Sellest soovist võiks anda teada registreerumisel. Kui aga lapsel on juba püsivam huvi tegeleda kalapüügiga, võiks talle osta isikliku õnge. Soovituslik õnge pikkus on 4 meetrit, siis jõuab seda ka käes hoida ja ulatub püüdma kaldast veidi kaugemale. Õngele peab rakendama tamiili (kuni 1,5 korda õngeridva pikkus), millel on ujuk, raskus ja konks. Kuna särg on väiksem kala, peaks ka konks olema väike. Niisuguse õngekomplekti saab kalastuspoest ca 10 euroga.
Kalastuskoht Porijõel asub Ülenurmelt veidi maad Roiu ja Kurepalu poole sõites. Seal on tugeva kaldaga sirge jõelõik - just ideaalne koht õngitsemiseks. Kahjuks puudub seal varjualune tuule või vihma kaitseks, seega peavad kalamehel olema ilmale vastavad riided ja jalas kas kummikud või matkasaapad. Kui on, siis võiks kaasa võtta ka istumisaluse või pingikese.
Juhendajad on Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi liikmed Lea Saar ja Peep Männil.
Osalustasu on 3€. Palun tasuda ülekandega hiljemalt 20.04 SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus arvelduarvele SwedBank EE502200221019407978.
Vajalik on eelnev registreerimine siin.
Kalastuspäevi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta