31. oktoobri keskkööl lõppenud petitsioon, milles nõutakse karusloomafarmide keelustamist Eestis, kogus 6161 digiallkirja. Seda on 6 korda rohkem, kui minimaalselt vajalik 1000 häält. Seega on riigikogu kohustatud karusnahafarmide keelustamise 6 kuu jooksul arutlusele võtma.

  • Loomakaitse
  • 1. november 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Karusloomafarmide keelustamist on arutatud Eestis alates 2009. aastast. Kõige lähemal sellele eesmärgile oldi 22. jaanuaril käesoleval aastal, kui Riigikogu hääletas 28 poolt- ja 25 vastuhäälega ja ühe erapooletuga menetlusest välja 18 parlamendisaadiku poolt esitatud eelnõu, mis nägi ette karusloomafarmide sulgemise viieaastase üleminekuajaga.  Loe Riigikogu istungi stenogrammi siit.

Eestis on praegu tegutsemas üks suurem karusnahafarm, mis asub Karjakülas, ning mille toodang on aasta - aastalt vähenenud seoses nõudluse vähenemisega ja mõned väiksemad karusnahafarmid. Karusnahkade nõudlus kogu maailmas on vähenenud, paljud moeloojad üle kogu maailma on deklareerinud, et nemad enam oma töödes karusnahka ei kasuta. Karusnahatööstuses töötab praegu Eestis alla 100 inimese.