IKEA rõõmustab külastajaid uue taimse ja jätkusuutlikuma variandiga ikoonilisest hot dogist. Tänasest lisandus toiduvalikusse taimne hot dog, mille saab Rootsi bistroost kätte lausa 0,70 euroga. 

"Inimesed teevad oma toitumise osas üha enam teadlikumaid otsuseid ja mõtlevad, milline on toitumise mõju tervisele ja planeedile. Pakkudes jätkusuutlikke ja seejuures ka maitsvaid toiduvalikuid, saame külastajate säästvamatele valikutele kaasa aidata. Taimne hot dog näeb välja ja maitseb sama hästi nagu traditsiooniline hot dog, kuid ei sisalda üldse liha,“ sõnas IKEA Eesti toidu- ja joogi osakonna juht Lauri Tomingas. 

Julgustus, et teha rohkem taimseid toiduvalikuid

IKEA soovib innustada veelgi rohkemaid kliente liikuma taimsete toitude suunas, mistõttu hoiab hot dogi hinna taskukohasena.

„Soovime pakkuda rohkem taimseid toidualternatiive, millel on väiksem mõju keskkonnale. Taimne toit on sageli väiksema keskkonnajalajäljega kui loomne. Seega on taimne hot dog IKEA toiduvaliku uus innovaatiline täiendus,” tõi Tomingas välja.

Ikoonilise hot dogi „krõmpsu“ jäljendamine

IKEA hot dogi lugu sai alguse 1980. aastate lõpus, kui IKEA asutaja Ingvar Kamprad seda poekülastajatele tutvustas. Ta tõestas, et hot dogi on võimalik pakkuda paljudele inimestele taskukohase hinnaga, säilitades samal ajal selle kõrge kvaliteedi. Hot dogi söömine paneb poekülastusele ideaalse punkti, mistõttu on tänaseks see üks IKEA populaarseimatest toitudest. 

„IKEA on panustanud palju aega taimse hot dogi arendusprotsessile, et pakkuda oma klientidele parimaid maitseelamusi. Nii maitse kui ka selle krõmpsuva tekstuuri poolest on taimne hot dog suurepärane alternatiiv traditsioonilisele hot dogile,“ sõnas Tomingas. Arendusprotsessi käigus oli üheks väljakutseks luua taimne hot dog, mille tekstuur oleks samasugune nagu klassikalisel IKEA hot dogil. Loomsete hot dogide puhul on tavaliselt liha ümber kest, mis krõmpsub seda hammustades. Taimsele hot dogile „krõmpsu“ lisamise eesmärk on jäljendada tunnet, mille inimene saab tavalise hot dogi hammustamisel.

Tasakaalustatud maitsetega taimne hot dog sisaldab riisiproteiini, sibulat, õuna, soola, pipart, mida täiendab suitsune maitse, et anda hot dogile iseloomulik lihamaitse.