Lehtede koristamisse tasub üldiselt suhtuda laisalt. Tee seda nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Paikades, kus lehed meid tegelikult ei sega, tasub need jätta looduse loomulikku aineringlusse.

Nii nagu looduses, jõuavad ka koduaias, haljasaladel ja parkides lehtede lagunedes toitained mulda ja juurte kaudu taimedesse tagasi. See loomulik väetis on taimedele vajalik.

Kui jätad lehed vähemasti mõnda aianurka vedelema, pakud talvekorterit näiteks siilidele, selgrootutele ja aiakahjuritest toituvatele putukatele.

Lehtede all toimetava elurikkuse hoidmiseks ei tasu lehti tingimata muruniidukiga purustada. Aeglasemalt lagunevaid lehti sobib ka kompostida või kasutada põõsaste all multšina. 

Ohutuse huvides on mõistlik kõnniteedelt lehed kokku korjata ja sobivas kohas kompostida. Kuna lehepuhurid saastavad õhku ja teevad valju müra, eelista selleks reha või luuda.

Juhul, kui koduaias on kahjulikest võõrliikidest nälkjaid, soovitame lehed aiast siiski kokku korjata. Ka hobukastani-keerukoidega või saaresurmaga puulehed on mõistlik ära koristada, et järgmisel kevadel oleks nakkusohtlikke tegelasi vähem. Lehed komposti koduaias ja kaeva hunnik enne talvekülmasid läbi, siis on järgmisel kevadel kahjulike tegelastega palju vähem muret.