Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suure suvenädalaga, mis algab 17.-18. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõppeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti.

Suurel suvenädalal on 18. august 2018 kuulutatud Eesti looduse päevaks, mil Keskkonnaamet kutsub kõiki huvilisi giidiga retkedele avastama Eesti liigirikkust. Pane ennast kirja juba täna, sest retked on tasuta, ent kohtade arv on piiratud!

Korraldame kaheksas erinäolises piirkonnas retkejuhiga matkad, kus saab õppida tundma just sellele piirkonnale omaseid looduskooslusi ja erakordsemaid liike. Eestis on ohustatud liikide ja koosluste kaitseks võetud  looduskaitse alla 18.7% maismaast ning 27% veealast. Just nendes kohtades võid trehvata haruldasemaid liike, nautida lummavaid vaateid ning õppida midagi uut. Nii võib näiteks Karula rahvuspargis Perajärvel märgata hea õnne korral kasetriibikut, kalakotkast või mudakonna, Vilsandil aga otsida luuderohtu ja nautida kauneid vaateid Soeginina pangalt merele.

Kõik retkejuhiga matkad on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerumine. Otsi sellelt lingilt endale huvipakkuvaim matk ja pane end kirja.