95 000-eurose auhinnafondiga ettevõtluskonkursile Ajujaht laekus tähtajaks 300 ideed, millest enam kui kolmandik on tänavu IT-valdkonnast. Ajujahi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Ajujahi ühe läbiviija, Tallinna Teaduspark Tehnopoli juhatuse liikme Pirko Konsa sõnul näitasid tänavused äriideed, et Eestis on IT-teemad jätkuvalt populaarsed ning sellega tahetakse ja osatakse ka äri teha. “Sel aastal pakuti näiteks laia valiku erinevate veebi- ja nutitelefoni rakenduste kõrval ka reaalseid seadmeid tarkadest sensoritest kuni GPS-liiklusjuhtimissüsteemideni,” ütles Konsa.

Pirko Konsa sõnul esitati tänavu ideid mullusega võrreldes samaväärselt ning ka projektide valdkondade jaotus oli sarnane. Enam kui kolmandik kõigist ideedest – 112 olid IT-valdkonnast. Tööstuse ja sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast laekus mõlemast 35 ideed ning energeetika ja keskkonna sektorist 20. Mullusel konkursil ilma teinud biotehnika ja meditsiini suunal esitati 11 ideed ning üldise kategooria alla mahtus 68 rakendust.

Ajujahile esitatud ideed läbivad mitu hindamisvooru. Eelhindamisest pääsevad edasi 100 tugevamat ideed. Edasi selgitatakse 20 silmapaistvamat ideed, mille esitajad saavad osaleda Ajujahi koolitusprogrammis ja mentorite käe alla oma äriideid edasi lihvida. Edasi valib žürii kaheksa finalisti, kes saavad juba enne lõppvõistlust 2000 eurot, mida vastavalt oma äranägemisele idee heaks kasutada. Ajujahi võitja selgub 2012. aasta mais toimuval auhinnagalal.

2010. aasta Ajujahi edukaimad projektid olid virtuaalne köögiviljaaed Virtual Garden, põlevkivituhast kassiliiva tootev Plaisir du Chat ning C-hepatiidi ravimikatseteks spetsiaalse geneetilise baasiga hiiri aretav KPA Scientific.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on EAS ja konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. 95 000-eurose auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, Apple ja IM arvutid, MartIT, Tallinna ja Tartu linn.

Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!