Eesti suurim jäätmekäitleja Kuusakoski alustas alumiiniumist küünlaümbriste kogumisaktsiooni, et tõsta kooliõpilaste teadlikkust taaskasutuse vallas. 

Koostöös  KalevSpa, Lajose ja Ingmaniga läbiviidav “Küünlaümbriste jaht” on mõeldud 1.-6. klassi õpilastele üle Eesti. Aktsiooni sisu on kutsuda koolilapsi üles kokku koguma lõpuni põlenud teeküünalde alumiiniumümbriseid.

ASi Kuusakoski brändijuhi Mari-Liis Kallismaa sõnul on soovitakse üleskutsega propageerida keskkonnasäästlikku käitumist ning selgitada noorema astme kooliõpilastele taaskasutuse ja jäätmete sorteerimise vajalikkust. “Vaatamata sellele, et teeküünla alumiiniumümbris kaalub kõigest grammi, ei lagune see prügimäel või looduses kunagi,” ütles Kallismaa. “Näiteks Soome noored kogusid sarnase aktsiooni käigus mullu 800 000 küünlaümbrist, mis tavaprügi hulka visatuna oleks juba märkimisväärne keskkonnakoormus.”

Pärast ümbertöötlemist saadi Soome noorte kokkukogutud teeküünalde ümbristest 800 kilogrammi alumiiniumi, mida saab kasutada ühtviisi nii lennuki kui ka limonaadipurgi tootmiseks. Vanametallist tooraine toomine kulutab kuni 95% vähem energiat võrreldes maavaradest uue alumiiniumi saamisega.

Kuusakoski on saatnud kõikidele koolidele üleskutse küünlaümbriste kogumisaktsioonis kaasa lüüa.

Kõik osalenud klassid saavad aukirjad, parimad nii klassi- kui individuaalarvestuses KalevSpa vabapääsmed koos tasuta transpordiga. Teise ja kolmanda koha saanud klassidele on ette nähtud kast Maiuse jäätist. Küünlaümbriste kogumiskampaania kestab 31. jaanuarini 2014, täpsemad juhised leiab veebilehelt www.kuusakoski.ee

AS Kuusakoski on jäätmekäitleja, kes suunab taaskasutusse umbes poole Eesti vanametallist. Lisaks metallile võtab Kuusakoski vastu ka rehve, vanu elektri- ja elektroonikaseadmeid ning akusid ja teisi ohtlikke jäätmeid.