Bioneer on juba varem rääkinud oma lugejatele vee säästmisest köögis. Köök ei ole ainus igapäevase veekuluga ruum meie elamises. Päris suur kogus vett läheb iga päev alla meie WC potist. Bioneer uurib, kas tualetti külastades on võimalik ka vett säästa.
- Tarbimine ja tervis
- Katrin Jõgisaar, www.Bioneer.ee
- 28. mai 2008
- https://pixabay.com/photos/drop-of-water-drop-impact-ripples-578897/
Kontrollige, kas teie majapidamises esineb veetorustike lekkeid. Lihtsaim viis on lülitada välja kõik vett tarbivad seadmed ja keerata kinni kraanid ning fikseerida veemõõtja näit. Umbes tunni aja pärast vaadake veemõõtja näit uuesti üle. Kui see on muutunud, esineb teie elamises veelekkeid. WC potist alla nirisev vesi on üks kulukamaid vee raiskajaid majapidamistes. Lekete avastamisel kõrvaldage need. Keskmiselt 14% inimeste kulutatud veest läheb lekete arvele.
Eelistage kahesüsteemset potti. Ei ole mõtet iga nupulevajutusega tervet ämbritäit vett raisata. Kahesüsteemsed potid ei säästa mitte ainult vett kui loodusressurssi, vaid hoiavad kokku ka teie raha. Erinevus veearvetes on kindlasti märgatav. Tark ostja mõtleb hoolikalt mitte ainult hetke hinnasäästule, vaid ka võimalikele tulevastele kuludele ning eelistab töökindlat ja ökonoomset toodet.
Nutikamad kodusisustajad võivad kasutada ka kaks ühes süsteeme. Miks mitte ühendada väike kraanikauss WC paagiga. Nii saab kätepesuvett taaskasutada WC-s.
Vältige harjumust visata ka köögipaber ning pabertaskurätikud WC-sse. Nii peate te vähem vett peale tõmbama. Tegelikult sobib nii niiske köögipaber kui ka pabertaskurätid biojäätmete kotti.
Kui WC juhtub ummistuma, siis kasutage esimese vahendina kuuma vett ja kummist pumpa. Keemilised torupuhastajad on küll tõhusad, aga nad sisaldavad väga mürgiseid kemikaale. Neid kemikaale ei ole alati võimalik lõpuni veest välja puhastada. Nii astute veel ühe sammukese puhtama vee nimel.
Uut elamist ehitades või vana renoveerides tasub mõelda kuivkäimla peale. Tänapäevased kuivkäimlad on ilma halva lõhnata puhtad kohad. Erinevalt veepaagiga WC-pottidest ei kuluta kuivkäimla üldse vett.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta