Alates 14. maist näitab Kumu Dokumentaal igal kolmapäeval filme maailmamuutjatest – erilistest inimestest pööraste ideedega. Näitamisele tulevad dokumentaalfilmid Guatemala tänavatüdrukutest, kes moodustavad jalgpallivõistkonna, Lõuna-Aafrika orbudekodu lastest, kes laulavad endale plaadilepingu ja uue eluvõimaluse, kolmest Ameerika vanahärrast, kes tarivad kriisikolletesse humanitaarabi, ning pühendunud sotsiaalsetest ettevõtjatest maailma eri paigus. 

  • Bioneeri uudised
  • 13. mai 2008
  • Foto: https://pixabay.com/photos/sony-lens-walimex-camera-1455032/

Maailmamuutjate filmifestival sünnib Pimedate Ööde Filmifestivali, Kumu ja Heateo Sihtasutuse koostöös. 14., 21. ja 28. mail näidatakse filme "Raudtee tähed" (Hispaania/Guatemala), "Me oleme koos" (UK/LAV) ja "Kaasaja rüütlid" (USA). 4. juunil toimub festivali lõpuüritus, kus näitamisele tulevad lühifilmid sarjast "Uued kangelased". Selle raames toimub ka Heateo Sihtasutuse 5. sünnipäeva tähistamine. 

Kõik filmid algavad kolmapäeviti kell 18:00. Filme tutvustavad ja kommenteerivad mitmed erikülalised. Festivali avab dokumentaalfilm "Raudtee tähed" Guatemala tänavatüdrukutest, mille puhul saavad sõna Eda Mölder, kes nõustab prostituutide rehabiliteerimist Eestis, ning Artur Taevere, kes viis maailmameistrivõistlustele Eesti esimese kodutute jalgpallivõistkonna. 

Filmid on tasuta ja eestikeelsete subtiitritega.