Lülitame elektri välja!!!

29. märtsil toimub kell 20.00 - 21.00 kõikides kodudes, kohvikutes, linnades ja külades üle kogu maailma MAA TUND 2008, mille puhul on kõik inimesed oodatud selleks tunniks ajaks välja lülitama kõik elektrit tarbivad riistapuud või vähemalt valgustuse, et kasvõi selleks hetkeks peatada globaalne soojenemine, vähendada elektri tarbimist, maa ressursside raiskamist ja kasvuhoonegaaside tekkepõhjusi. Ühtlasi soovitame sellest inspiratsiooni saada ja vähendada elektri- ja muu energia tarbimist ka oma igapäevaelus.

Maa Tunni tähistamine sai alguse 2007. aastal Sydneys, kus see osutus väga edukaks, elektrit ei kasutanud sel tunnil umbes 2,2 miljonit inimest jättes linna täielikku pimedusse. Sel tunnil vähenes elektritarbimine Sidneys umbes 10,1%, mis topeldas eesmärgiks seatud 5%. Kui see kokkuhoid püsiks terve aasta läbi, oleks see sama, kui vähendada tänaval sõitvaid autosid aastaks umbes 48,616 jagu.

2007. aastal lülitasid oma valguse välja ka Sydney kuulsaimad paigad Ooperimaja ja Harbour Bridge, Maa Tunnil toimusid erilise hõnguga üritused, näiteks peeti pulmi küünalde paistel. Sel aastal on paljud teised maailma linnad saanud innustust Sidney elanike suurejoonelisest
ettevõtmisest, ühinenud samuti Maa Tund 2008-ga, tehes sellest sümboolsest üritusest globaalse liikumise.

Et ühineda ülemaailmse keskkonnasõbraliku aktsiooniga, on tarvis välja lülitada oma käeulatuses olevad lampide, televiisorite ja võimaluse korral veel mõned lülitid, kõik see toimub igal maal oma kohaliku aja järgi kella kaheksast kuni kella üheksani õhtul. Et efekt oleks suurem, saada see üleskutse edasi nendele, kes sellest veel ehk ei tea! Maa Tunni 2008 taga on WWF Australia, Fairfax Media ja Leo Burnetti ühendatud jõud Elekriettevõtete ja võimudega on Austraalias läbi räägitud, elektri tarbimise järsust muutumisest sealsed elektrijaamad mingi löögi alla ei satu ega katki ei lähe, vaevalt et nad seda siingi teevad.

Maa Tunni ametlik kodulehekülg (rohkem vastuseid küsimustele): http://www.earthhour.org/

Eelmise aktsiooni kajastus aastataguses Postimehes: http://www.postimees.ee/310307/esileht/valisuudised/252957.php

Kohtume küünlavalgel või pimeduses!!!