Veel enne, kui hakkasin kaltsuvaipu heegeldama, tegin väikeseks jäänud või plekikestega lasteriietest nukuriideid. Kuna tütrele meeldisid multifilmitegelased, siis oli tal kahju loobuda mõnest pluusist, kus lemmiktegelane peal juhtus olema. Nii tekkis idee teha pluusid hoopis nukkudele sobivaks. Võtsin käärid ja hakkasin lõikama.

Tavaliselt tegin nukkudele pükskostüüme. Selleks murdsin pluusi keskelt ülevalt alla pooleks. Lõikasin algul välja jalgevahelise koha. Tegin jalgevahe sujuva kaarega, et lõige nukule paremini istuks.

Lasteriietest saavad nukuriided

Siis lõikasin ühe lõikega lahti küljed kuni pluusi käiste lõpuni. Kui tahad, et ka nukuriietel oleks käised, siis sobita nende pikkus nuku käte pikkusega või tee pükskostüüm üldse ilma käisteta. Edasi asusin jalgevahet kinni õmblema. Mugavam on selleks tööks kasutada õmblusmasinat. NB! Ära unusta veniva materjali puhul jälgida, et riide servad jookseks ilusti ja paanid ei läheks nihkesse.

Lasteriietest saavad nukuriided

Sama moodi õmblesin kokku ka küljed. Kaelaauku väiksemaks tegema ei hakanud, kuna nukk käib just sealtkaudu pükskostüümi sisse. Lapsel oleks muidu nuku riietamine liiga raskeks läinud. Sama moodi, aga ilma jalgevahelist tükki välja lõikamata, tegin nukkudele ka kleite.

 

Head meisterdamist.

Lasteriietest saavad nukuriided
Lasteriietest saavad nukuriided
Lasteriietest saavad nukuriided