Kolmapäeval 31. juulil kell 20 toimub Häädemeeste vallas Kosmonautika puhkekeskuses lastelaulude esitluskontsert „Laul läks rändama”, kus astuvad üles Toomas Rull, Riho Sibul jt.

Kosmonautika lastelaulude kontserdi korraldaja Aivar Merila sõnul on tegemist perekontserdiga, kus esiettekandele tulevad suvised lastelaulud Toomas Rulli raamatust „Laul läks rändama”. „Kontserdi esimeses pooles esitab laule ansambel, kuhu kuuluvad ka Rulli kaksikud tütred Lisanne ja Susanne,” ütles Merila. Ta lisas, et ansamblit saadab  keelpillikvartett ning kontserdi muudavad omanäoliseks flööt ja harf.

„Kontserdi teises pooles esitab laule Rulli lasteraamatust Riho Sibul,” kirjeldas Merila lastelaulude kontserti. Ta lisas, et ettekandmisele tulevad ka Rulli teised teosed ja Sibula enda looming. Merila sõnul kuuleb kindlasti Sibula laule „Oli õitest kirendav aas”, „Tähesära”, „Videvik”, „Hallaöö” jne.

Lastelaulude esitluskontsert on osa üritustesarjast „Kosmose kolmapäevad”, mis kuulub Kabli Päikeseloojangu festivali programmi. „Kosmose kolmapäevad“ on üritustesari, mis toimub juba kolmandat aastat Kosmonautika Puhkekeskuses. „Kosmose kolmapäevade” korraldaja Aivar Merila sõnul on suvekuude nädalavahetused sündmusterohked, sellest tekkis idee pakkuda muusikaelamusi ka nädala sees. Üritustesarja iseloomustab ennekõike kvaliteetne esinejate nimistu.

„Esmakordselt on kosmonautika kontsertõhtu suunatud ka väikestele külastajatele,” ütles ürituse korraldaja. Ta lisas, et kindlasti tuleb meeleolukas suveõhtu, kus külastajad saavad ühtaegu nautida kontserti ja päikeseloojangut. 

Infot lastelaulude kontserdi „Laul läks rändama” ja Kabli Päikeseloojangu festivali programmi leiab Romantilise Rannatee kodulehelt www.rannatee.ee/kablifestival