Tänastel talgutel said Vormsi ranniku kriitiliselt reostatud alad masuuditükkidest puhtaks.

„Kegendustunne on suur, sest kõige raskem osa koristustöödest on nüüd lõpuks selja taga,“ ütles Vormsi vallavanem Maris Jõgeva. „Edaspidi jätkub veel väikese mahus järelnoppimine, aga kõige suurem töö on nüüd tehtud. Nädalajagu tööd koos Vormsi elanike, Eestimaa Looduse Fondi, Noarootsi vabatahtlike ja nüüd ka Keskkonnaameti suure talguseltskonnaga on aidanud kriitilise reostuse saare rannalt ära koristada.“

Keskkonnaameti töötajad kogusid täna varahommikul alanud talgutel Vormsi rannikult ligikaudu 200 kilo masuudireostust.

„Kivide ja vetikate külge kleepunud masuudiklimpide korjamine on ikka üsna ebameeldiv töö, aga tunne on talgute järel pöördvõrdeliselt hea,“ ütles Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra. „Ühtegi kütteõliga määrdunud lindu ega linnupoega me koristustööde käigus ei leidnud ja nüüd võivad päike ja soojad ilmad Vormsile tulla ilma, et peaksime lindude pärast südant valutama,“ ütles Vakra.

Homme jätkab Keskkonnaamet koristustöid laidudel, vabatahtlikke oodatakse nädalavahetusel eelkõige Hiiumaale. Hiiumaa ranniku puhastamisel saab vabatahtlikuna osaleda kas talgukorras või omal käel.

Talgutel osalemiseks tuleb registreeruda Päästeameti lehel.

Kui koristama minnakse omal käel, võiks puhtaks tehtud aladest teada anda riigiinfo telefonil 1247. Sealtsamast saab infot ka veel puhastamata alade ning selle kohta, kuidas abistada Vormsi järelkoristustöödel. Abi pakkumiseks võib ühendust võtta ka vallaga.