Kuidas säästa loodust, energiat ja raha? Üks võimalus on minna LED valgustite peale, mis vajavad 10 korda vähem elektrienergiat, kui seni kasutusel olnud hõõgniidiga lambid.

led lampLED-tehnoloogia (lüh. ingl. k. "Light Emitting Diode" ehk valgust väljastav diood) puhul pannakse madala pingega helendama mitte pirn, vaid epo-vaiku asetatud, peegeldi ja elektroodidega varustatud sobiva pooljuhi kristall, mis ergastub elektrivoolu mõjul ning kiirgab erinevat värvi valgust.

Laialt on levinud halogeen pirnid, mida kasutatakse ripplagedes ja mööblis. Kui vajaminev valgusjõud ei pea olema väga suur, siis piisaks ka vähemast – näiteks 35W halogeenlambi saaks asendada LED lambiga, mille valguse toon ja valgustugevus on sama, mis halogeenil: 35W halogeeni saab edukalt asendada 2,5W-se LED-iga ja 50W-se 3W-se LED-iga. Võrreldamatud on ka valgusallikate eluiga: halogeenpirnidel on tööiga kuni 2000 tundi  LED-i 50 000 tunni vastu.

Kasutades LED lampe saame valida erinevate valgustoonide vahel. Turul pakutakse nii siniseid, rohelisi, kollaseid ja punaseid lampe, mis annab meile võimaluse valida vastavalt meie soovile kas külmemate või soojemate tonaalsuste vahel.

Allikas: www.LEDvalgustus.com ; Energiasäästu portaal
Foto: wikimedia