Wembley politseijaoskond on esimene hoone Londonis, kus tehakse ökoremont vähendamaks nii hoone ülalpidamiskulusid kui ka süsinikuheidet, kirjutab keskkonnauudiste portaal EDIE,  kirjutab Arni Alandi Greengate.ee portaalis.

Ühtekokku on esialgu kavas ökoremontida 42 Suur-Londoni ehitist. Kõik need varustatakse päikesepaneelidega ja kasutatakse muidki moodsaid ökotehnoloogilisi lahendusi. Näiteks kaetakse kõik hoonete aknad päikesekilega, mis vajadusel peegeldab päikesekiirgust, aidates sellega ruumide temperatuuri vajalikes piires hoida. Nõnda vähendatakse õhu konditsioneerimise kulusid. Samuti vahetatakse hooneis välja vanad boilerid ja paigutatakse energiatõhus valgustus.

Wembley politseijaoskond ehitati 1972. aastal ja 2001. aastal seda juba remonditi. Nüüdne ökoremont peaks ühele poole saama selle sügise jooksul. Remondi ajal ei suleta jaoskonda täielikult kordagi.

Nende hoonete hulgas, mis lähiajal ökoremonti nägema hakkavad, on Linna Politseiamet, Londoni Transpordiamet ja Tuletõrjeamet ning mitmed tuletõrje- ja politseijaoskonnad ja -kontorid. Veidi kaugemas tulevikus on kavas renoveerida veel 58 ehitist.

Londoni linnapea Boris Johnsoni sõnul aitab uus algatus nii lüüa alla süsinikuheite kui ka vähendada linna küttearveid miljonite naelade võrra aastas.