Pühapäeva kogunes mitmekesine seltskond Tiina Toometi ja Eesti Loomakaitse Seltsi poolt kokku kutsutud Esimesele Sõltumatule Loomafoorumile. Foorumil osalejad kuulasid ettekandeid ja paneeldiskussioone ning arutlesid koos esinejatega kuidas muuta loomakaitse Eestis veelgi tõhusamaks.

Loomafoorum tuli kokku eesmärgiga ühendada loomadest hoolivad ja teotahtelised inimesed, kes oleksid edaspidi toeks loomakaitse organisatsioonidele ja panustaksid loomakaitse valdkonna arengusse. “Esimese Sõltumatu Loomafoorumi korraldamisega soovisin kokku tuua kõik loomadest hoolivad inimesed, kes võib olla igapäevaselt loomade kaitsega ei tegele, kuid kellel on valdkonda palju juurde anda,” lisas Tiina Toomet. Üritusel osales üle 100 inimese, kelle hulgas oli nii poliitikuid, eksperte, ametnikke ja lihtsalt loomasõpru.

Arutelul jõuti ühisele arusaamale, et loomade elu peab olema väärikas. Olulisel kohal on üldsuse arusaamade muutmine ja loomasõbraliku põlvkonna kasvatamine, kuid selle kõrval tuleb uuendada ka seadust ja tugevdada järelevalvet.

“Esinejad ja osalejad leidsid,  et seaduses loomade käsitlemine vaid inimesele toodava kasu järgi on ajale jalgu jäänud. Loom ei ole inimese teenistuses olev objekt - ese, vara, toit, meelelahutus, vaid eraldiseisev indiviid,“ kommenteeris ELSi juhatuse liige Geit Karurahu. 

Päeva algas ülevaatega Eesti Loomakaitse Seltsi ajaloost, mille andsid Tiina Toomet, Mati Kaal, Tiit Maran ja Evelyn Valtin. Lisaks rääkis Tuul Sepp loomade õigustest ja Anneli Valgmaa loomakaitseseadusest Eestis. Päeva teises pooles andsid ülevaate loomakaitsest Euroopas Marina Kaljurand ning saadikute lubadustest loomadele Geit Karurahu ja Farištamo Eller. Loomafoorumi lõpetas paneeldiskusioon teemal “Mida vajab loomakaitse Eestis, et muutuda veelgi tõhusamaks?”.

Paneelis osalesid Tuul Sepp, Anneli Valgmaa, Geit Karurahu, Helmen Kütt, Mario Kadastik ja Kadri Kullman.
Ürituse toimumisele aitasid kaasa ja panid õla alla Fotografiska Food Tallinn, Eesti Loomakaitse Selts, Tiina Toometi Loomakliinik, Virbac Eesti, Royal Canin, Dimedium, Magnum Veterinaaria ja Fairmus.