7. ja 8. augustil toimuvad Tallinnas sadama juures meeleavaldused loomi kasutavate tsirkuste vastu, nõudmaks loomade kasutamise lõpetamist tsirkustes. Meeleavaldused toimuvad Tšehhi tsirkuse "Marcel" juures, kus kasutatakse etendustes palju erinevaid metsloomi, teatas loomade õiguste eest seisev ühendus Loomade Nimel.

Eelmisel aastal pritsis tsirkusedirektor Marcel Janecek oma suhtumise näitamiseks kaks lendlehti jaganud loomakaitseaktivisti voolikust külma veega läbimärjaks.

Loomakaitsjad meenutavad inimestele, et tsirkuseloomad peavad tuuridel taluma pidevaid kitsaid olusid treilerites või aedikutes, pidevat ja pikaajalist transporti, ebapiisavat ja ebaloomulikku sotsiaalset keskkonda, müra ning muid nende elu-olu negatiivselt mõjutavaid tegureid. Loomad peavad elama ja käituma inimeste soovide järgi mitmeid kuid järjest, minnes vastuollu kaasasündinud keskkonnaspetsiifiliste ning käitumuslike instinktidega.

Loomakaitsjate hinnangul ei saa nimetada eetiliseks meelelahutust, mis toimib kellegi heaolu arvelt. Meil ei ole vaja loomi kasutavaid tsirkuseid, sest on piisavalt teisi piinamisvabu alternatiive, kuidas enda meelt lahutada. Metsloomi kasutavad tsirkused on
keelatud Austrias, Ungaris ja Horvaatias. Sel aastal keelustas ka Boliivia kõikide loomade kasutamise tsirkustes.

Meeleavaldused toimuvad Tallinna sadama juures, Merekeskuse taga platsil (Kuunari 5) mõlemal päeval kella 18:45 kuni 21:00.