Tänavune ettevõtlust ja säästva energia uuendusi toetav konverents The Business Booster toimub 17.–18. oktoobril Kopenhaagenis ning keskendub teemale „Tulevik on täna“. Konverentsi demoalal on enda tooteid esitlemas 150 säästva energia valdkonna tippu kuuluvat idufirmat, nende seas ka edukas Eesti ettevõte Skeleton Technologies.

  • Energeetika
  • 5. juuli 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

„The Business Booster on ainus üritus, mis toob kokku kõige uuenduslikumad idufirmad kogu Euroopast ning valdkonna edukad tegijad, investorid ja avaliku sektori asutused, et kiirendada Euroopa üleminekut puhtale energiale,“ rääkis konverentsi eestvedaja, InnoEnergy uuenduste valdkonna juht Elena Bou. „Lisaks idufirmade müügisessioonidele saavad külastajad osaleda ümarlaudadel, reaalajas toimuvatel demodel ja paralleelsessioonidel.“

Tehnopol Startup Inkubaatori projektijuht Heleri Holm: „The Business Booster konverents kannab endas suurepärast energiat, kus kohtuvad rohetehnoloogia valdkonna säravaimad tähed ning suured ideed, millest on välja arenenud reaalselt töötavad lahendused. Igal säästva energia sektoris tegutseval idufirmal, kellel võimalus on, soovitan konverentsile sõita, kuna see annab hea tunnetuse energiasektoris toimuvast – kuhu ja milliste arendustega täna on jõutud ja mis suunas edasi ollakse liikumas. Sama oluline on konverents roheenergiast huvituvatele investoritele, et valdkonnas paremini orienteeruda.“

Esmaesitlus: asjatundjate ettekanded ja tagurpidi müügisessioon

Konverentsile lisavad uudsust paralleel- ja tagurpidi müügisessioonid. Valdkonna juhtivad asjatundjad näitavad viimaste uuenduste näol, kuidas nende ettevõtted on ümber kujundanud energia salvestamise, transpordi, tuule ja targa linna sektorit. Tagurpidi müügisessioonides suunavad energiasektori ettevõtted InnoEnergy ettevõtjaid leidma probleemidele säästva energia lahendusi.

„Konverentsi ainulaadne sessioonide, tootedemode ja tutvuste loomise ürituste kombinatsioon loob ideaalsed tingimused delegaatidele värskeimate uuenduste avastamiseks, partnersuhete loomiseks ja kaubamärgi kohta teadlikkuse parandamiseks. Puhta energia revolutsioon on toimunud ja säästva energia tulevik on täna,“ rääkis Elena Bou.

Kõrgtehnoloogilised lahendused energia salvestamisest küttesüsteemideni

Konverentsi eksponentide seast leiame ka Eesti idufirma Skeleton Technologies, kes arendab kõrgtehnoloogilisi energiasalvestuslahendusi, mis põhinevad murrangulisel materjalil grafeenil. Lisaks astub näitusel üles Rootsis tegutsev Northvolt, mis on Euroopa suurim liitiumioonakude tootmise tehas. Saksamaa Betterspace arendab aga komponente, mis võimaldavad kasutada mitteeluruumides automaatset küttesüsteemi. Rootsis asuv Watty esitleb oma patendiootel energiaandmete analüüsi vahendit, mis jälgib majapidamises ühe sensori abil iga elektriseadme energiakasutust, et säästa raha ja energiat. Prantsuse ettevõte DCbrain on arendanud Big Data ehk andmemahuka lahenduse keeruliste tööstusvõrgustike kasutamiseks ja haldamiseks.

Konverentsi peakõneleja on Berkeley's asuva California ülikooli energeetikavaldkonna professor dr Daniel M. Kammen, kes on 2007. aastal Nobeli rahupreemia pälvinud Valitsustevahelise Kliimamuutuste Paneeli eri aruannete juhtiv autor. Lisaks osalevad paneelaruteludes ja paralleelsessioonides Chicago ülikooli energiapoliitika instituudi juhtivdirektor ja teadlane Robert Rosner, tegevusharu asjatundjad Taani energiaagentuuri tegevjuht Lars Aagaard ja Siemensi juhatuse liige Michael Sen.

Varajane registreerimine toimub alates 31. juulist. Lisateavet, infot päevakava, demoala ja kõnelejate kohta leiab veebilehelt tbb.innoenergy.com.

Konverentsi korraldaja EIT InnoEnergy on Euroopa suurim säästva energia valdkonna uuenduste eestvedaja, keda esindab Eestis Tallinna Teaduspark Tehnopol. Ühisteks eesmärkideks on toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut ja jätkusuutlikkust. Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga.

InnoEnergy on kogu Euroopa säästva arengu uuendusmootor.

Toetame uuendusi ja investeerime neisse teekonna igas etapis – alates õpikeskkonnast kuni lõppkliendini. Loome koos oma võrgustiku partneritega Euroopasse ühendusi, tuues kokku investorid ja tegevusharu, ülikoolilõpetajad ja tööandjad, teadlased ja ettevõtjad, ettevõtted ja turud.

Töötame uuendusvaldkonna kolme olulise alaga:

·      koolitusega, et arendada informeeritud ja ambitsioonikaid töötajaid, kes mõistavad jätkusuutlikkuse nõudeid ja tegevusharu vajadusi;

·      uuendusprojektidega, mis aitavad ühendada ideid, investoreid ja tegevusharu, et luua klientidele tulemusi pakkuvaid atraktiivseid tehnoloogiaid;

·      ettevõtte loomise teenustega, et toetada ettevõtjaid ja idufirmasid, kes laiendavad oma uuenduslike lahendustega Euroopa energeetikasüsteemi.

Nende valdkondade ühendamine suurendab igaühe mõju, kiirendab turustamiseks valmis lahenduste arengut ning loob viljaka pinnase, milles saame müüa oma töö uuenduslikke tulemusi.

InnoEnergy loodi 2010. aastal ja seda toetab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT).