MTÜ Päästame Eesti Metsad tuletab koalitsiooni moodustavale Reformierakonnale meelde, et nende valimislubaduste seas olid Keit Pentus-Rosimannuse väljatoodud kavatsused Eesti metsa kaitsta, Keskerakond aga on Rea Rausi juhtimisel loonud keskkonnaprogrammi.

"Head koalitsiooniloojad, ärge unustage keskkonnateemasid uude koalitsioonilepingusse kirja panna. Eesti mets vajab kaitset, praegusel hetkel paradoksaalselt vajab Eesti mets kaitset Eesti riigi eest. Teie võimuses on seda olukorda muuta," kirjutavad metsakaitsjad avalikus pöördumises ja lisavad, et pinged Eesti metsa küsimustes on senini lahendamata.

"Eesti ökosüsteemide tingimused ning elurikkus on kehvas seisus – täna elab metsas umbkaudu 30 protsenti vähem linde kui 30 aastat tagasi. Olulisim tegur elurikkuse hävingu juures on elupaikade kahanemine ja kadu. Enim panustavad sellesse liig intensiivne põllumajandus ning metsandus," seisab pöördumises.

Eelmisel kevadel sedastas euroliidu keskkonnakomisjon, et metsad on kõige mitmekesisemad ökosüsteemid maismaal. Nendes elab üle 80 protsendi maismaaloomadest ja -taimedest. Nad täidavad üle kogu maailma elutähtsaid ülesandeid ja inimeste olemasolu on seotud nende ellujäämisega.

Planeedil Maa on väljasuremisohus iga kaheksas liik ehk umbes miljon liiki. Eestis on viimase 50 aasta jooksul välja surnud umbes sadakond taime, seent ja looma. "Leiame, et probleemide lahendamiseks on vaja mõtteviisi muutust – on vaja ühiskondlikult kokku leppida milliseid metsi me Eestis tulevikus näha tahame. Meil ei ole enam luksust küsida, millised metsad me maha võtame, vaid meie ainuke võimalus midagigi säilitada on kindlalt määratleda, mida me alles jätame," kirjutavad metsakaitsjad koalitsiooni moodustavale Reformierakonnale.