Viimaste aastate e-kaubanduse areng on inimeste elu tunduvalt mugavamaks muutnud – nüüd on ka apteek igas nutivahendis kättesaadav. Koroonapandeemia ja soojad suveilmad on müügitrendides teinud oma korrektuurid ning müügitabelite tippu on roninud uued tegijad: päikesekaitsekreemid ning BioBlock Sars-Cov-2 spreid.

Kui igapäevaste tervise- ja ilutoodete soetamiseks ei pea enam poodi kohale minema, siis mida inimesed soojadel suvekuudel e-apteegist enim tellivad? Azeta e-apteegi kohta jagab kommentaare apteegi juhataja Aleksei Gladstein, kelle sõnul mängib e-kaubanduse paindlikkus olulist rolli ostuotsuste tegemisel: „E-apteeki eelistavad need kasutajad, kes usaldavad e-konsultatsiooni või teavad, millist toodet soovivad soetada. Oluline on ka hea hind, tootevaliku variatiivsus ning võimalus tooted juba samal päeval kätte saada,“ sõnas Gladstein.

Igaüks leiab vajaliku

E-apteegist on võimalik lisaks  ravimitele tellida ka hooajale omaseid kosmeetikatooteid ja toidulisandeid. Näiteks on Azeta e-apteegi andmete põhjal viimase kolme kuu  populaarseimad tootekategooriad olnud valuvaigistid, päikesekaitsekreemid, magneesiumit sisaldavad toidulisandid ja allergiaravimid.

Lisaks jõuab paljude klientide ostukorvi ka BioBlock Sars-Cov-2 vastaseid antikehadega ninasprei, niisutav kreem ja anti-pigment tooted: „Kuum suvi on pannud inimesi päikesekaitsefaktoriga tooteid ostma, mis on väga hea märk teadlikkusest, et pigem ennetada kui ravida. Liigne päike toob endaga kiirema vananemise, pigmendilaigud ja suurendab nahavähi riski. Populaarsed on nii päikesekaitsefaktoriga näokreemid kui ka spreid kogu kehale,“ lisas Gladstein.

Pandeemia mõju

Koroonapandeemia tõi endaga selge e-kaubanduse kasvu, sealhulgas kasvas ka e-apteegist tellijate arv. Poodide sulgemine ja distantsilt töötamine muutis harjumusi – inimesed said aru, et kõige jaoks ehk ei peagi tegelikult ju apteeki kohale minema. „Haigena ringi liikumine ei ole kunagi hea idee. Lisaks kosmeetikaoodetele tellitakse nüüd endale ka vajalikke käsimüügiravimeid koju. Esiteks on võimalus ravimid juba tellimisega samal päeval  kätte saada ning kontaktide vähendamine aitab kindlasti ka haiguse leviku tõkestamisele kaasa, mis ongi üks suurim e-apteeginduse pluss,“ selgitas Gladstein.