Turgutav kohv kuulub paljude inimeste hommikurutiini. Kohvijoogi maitse ja kvaliteet sõltub suuresti ka kasutatavast piimast – miks võiks just kaerapiimaga kohvi enda menüüsse lisada?

  • Toit ja aiandus
  • 10. august 2021
  • https://pixabay.com/photos/coffee-beans-seed-powder-wooden-2560260/

„Inimesed tarbivad lehmapiima asemel järjest rohkem taimseid alternatiive. Huvi ja nõudlus erinevate kaera-, soja- ja mandlipiimade järele on kasvanud ka kütusejaamades, kes on ühed suurimad kohvimüüjad Eestis,“ sõnas Circle K Eesti ASi kohvi tootejuht Maris Puuleht.

Ta lisas, et Circle K jaoks on väga oluline tagada teenindusjaamades hea ja kvaliteetne kohv, mis klientidele maitseks ning just seetõttu võetakse kohvimenüü koostamisel arvesse tarbijate eelistusi ja tagasisidet.

„Selle aasta kevade hakul ja suvel viisime läbi taimepiimade testi, et saada selgust, millist piima meie kliendid lisaks lehmapiimale kõige enam eelistavad ning milline piim tagab meie kohvile vajaliku kvaliteedi. Võtjaks tuli selgelt kaerapiim, kuna kaerapiimaga valmistatud kohvil on sarnaselt lehmapiimaga valmistatud kohvile pehme ja siidine konsistents. Lisaks on teiste taimsete jookidega võrreldes kaerapiimal ka kõige neutraalsem maitse,“ kirjeldas Puuleht.

Ta rõhutas, et kaerapiimaga kohv on sobilik nii laktoositalumatusega inimestele, veganitele kui ka olenevalt piimast allergiatega kokku puutuvatele inimestele. Näiteks Circle K-s kasutatav Valio Oddlygood kaerajook on ka gluteenivaba.

Lisaks on kaerapiimas mitmeid häid omadusi, miks tasub alustada kaerapiimaga kohvi joomist:

  •     Looduslikult suure valgusisaldusega piim, mis läheb kohvi peal ilusti vahtu ning loob lõpuks mõnusalt siidise maitseelamuse.
  •     Kaerapiimas on palju kaltsiumit, rauda ja teisi vitamiine, mistõttu on see väga heaks lisaainete allikaks. Üks klaas kaerapiima võib sisaldada lausa kuni 10% päevasest rauavajadusest.
  •     Kõrgem kiudainesisaldus –  enda toidu ja jookide kaudu kiudainete tarbimise suurendamine on hea viis, kuidas toetada enda südame-veresoonkonna tööd ning  reguleerida seedimist.

Circle K kohvi tootejuht tõi välja, et piimaga kohvi eelistavad 80% tarbijatest ning enamasti tarbitakse 1-2 kohvijooki päevas.

„Eestlased on suured kohviarmastajad ning on suur rõõm, et tarbijad on muutumas tervise- ja keskkonnateadlikumaks. Näiteks lisaks taimsetele piimadele eelistatakse üha enam osta kuuma jooki ka enda termostopsiga, vähendades seejuures plastiktopside kasutust,“ lisas Puuleht.

Alates augustikuust on kaerapiim saadaval 40-s Circle K teenindusjaamas üle Eesti.