Reedel esitleti ajakirjandusele nelja meest, kes osalevad Euroopa Kosmoseagentuuri poolelt Moskvas läbiviidavas eksperimendis, millega simuleeritakse missiooni Marsile, teatas Eesti Füüsika Seltsi portaal fyysika.ee.

Prantslased Cedric Mabilotte (34), Cyrille Fournier (40), Arc'hanmael Gaillard (32) ja Oliver Knickel (28) Saksamaalt alustavad jaanuaris Venemaal kahekuulist treeninglaagrit koos vene meeskonnaga. Selle käigus valitakse neljast eurooplasest kaks põhimeeskaonda, kes koos nelja saatusekaaslasega Venemaalt suletakse 24. märtsil 2009

Cedric Mabilotte, Oliver Knickel, Cyrille Fournier, Arc'hanmael Gaillard. Pilt: ESA

Moskvas 105 päevaks kinnisesse kapslisse simuleerimaks missiooni punasele planeedile. Ennekõike uuritakse meeste võimet kitsastes oludes teineteisega toime tulla, aga ka tervise- ja toitumisküsimusi. Seegi on vaid eelmäng plaanitavale täispikale, 520 päeva kestvale Marsimissiooni proovile nimega Mars500, mille algus peaks jääma samuti 2009 aastasse.

Neli meest valiti välja 5600 kandidaadi seast ja neid iseloomustatakse kui kõrgelt motiveerituid, ambitsioonikaid ja seiklushimulisi, ehkki mitte ülemäära võistlusjanuseid - on ju meeskonnatööl niisugustes oludes määrav roll. Enda tarbeks võivad väljavalitud kaasa pakkida keskmise kohvritäie isiklikke asju, mis peaks igavust peletama.

Allikas: ESA News "European Mars500 participants announced"