Tuleval nädalavahetusel püstitatakse Pikakari ja Pirita randa Keskkonnatelk, kus on kõigil huvilistel võimalik osaleda tasuta erinevates töötubades.

Liivaanimatsiooni töötoas joonistatakse kogenud spetsialistide juhendamisel liikuvad pildid sinilipuliste randade liivast.

Säästva arengu õpitubades õpetavad Ronimisakadeemia juhendajad sõlme tegemise kunsti, mis on abiks looduses liikumisel ja tavaelus hakkama saamisel.

Nuhvli õpitoas saab proovida nippe, kuidas kooli õppekavaga omandatavat loodusinfot veelgi huvitamaks, põnevamaks ning õpetlikumaks muuta. Lisaks saab mõõta nutiseadmega Tallinna lahe mereveekvaliteeti reaalajas ning vaadelda nutimikroskoobis silmaga nähtamatuid objekte.

Vaegnägemise õpitoas on juhendajateks vaegnägijad, kes aitavad külastajatel panna proovile oma meeled ning looduse tundmise oskused.

Keskkonnatelgi õpitubadesse on oodatud nii väiksed kui suured külastajad, kes soovivad arendada oma isetegemise oskust, õppida erinevaid energiasäästu nippe, saada tervisliku ja loodussõbraliku käitumise juhiseid ja taaskasutustarkust ning panna proovile oma looduse tundmise oskus.

Õpitoad on avatud mõlemal päeval kell 11-15, laupäeval, 11. juulil Pikakari rannas Katariina kai ääres rannavalve hoone juures ja pühapäeval, 12. juulil Pirita supelranna Surfikeskuse juures.

Keskkonnatelgi tegevused on suunatud inimestele, kes soovivad säästa loodust, arendada iseennast ja aidata kaasa Tallinna sinilipurandade arengule, mis on oluline panus Tallinna jaoks 2018. aastal Rohelise Pealinna tiitli saavutamiseks.

Keskkonnatelk tegutseb alates 2003. aastast. 2004. aastal sai Keskkonnatelk Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004". Keskkonnatelgi algataja ja läbiviija MTÜ Ökokratt kuulub 2014. aasta algusest ka Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku.

Pildistas Andri Innos Keskkonnatelk

Pildistas Andri Innos Keskkonnatelk

Pildistas Andri Innos Keskkonnatelk

Pildistas Andri Innos Keskkonnatelk

Pildistas Andri Innos Keskkonnatelk

Pildistas Andri Innos Keskkonnatelk