Ehe Eesti toidu turg pakub pealinlastele meeldivat võimalust haarata koduteel kaasa värskeim söögikraam. Alates 29. maist on kodumaise toidu sõpradel põhjust seada sammud iga nädala neljapäevast laupäevani Rotermanni kvartali väljakule kobarkino taga,  kus kell 8-15 on lahti avaturg.

Korraga on kauplemas kuni 20 müüjat. Kui ostjad turu hästi vastu võtavad, on plaanis laieneda. Turukaup on eestimaine, pärit taludest ja tootmisüksustest. Müügile tulevad liha- ja kalatooted, pagari- ja piimatooted ning hooajaline puu- ja köögivili. Osa müüdavast kaubast on väetiseta kasvatatud mahetoodang. Kaup on rangelt ainult kodumaist päritolu. Igaühele midagi suupärast.

Rotermanni turu projektijuhi Merilin Pärli sõnul tekkis turuidee isiklikust kogemusest: et saada talveks Eesti sibulat ja jõululauale lammast. See saigi otsustavaks — tuli ise tegutsema asuda, et olukord muutuks ning erinevais Eesti paigus toodetav toit ühte kohta kokku tuua. Teiseks ajendiks oli muidugi soov Eesti talunikele turustusväljundit pakkuda.

Tegu on avaturuga, kus kaupa müüakse ühtse ilmega ratastel kärudest, kõigil müüjatel on ühesugused põlled ja pearätid, mille on disaininud Katrin Kuldma. Turuhooaeg kestab septembri lõpuni, sealt edasi on plaanis jätkata aasta lõpuni harvemini toimuvate eriturgudega. Korraldajad ootavad häid vihjeid võimalike talunike kohta, kes võiksid turul oma kaupa pakkuda.

Eheda Eesti toiduturu loomist toetab telekokk Anni Arro, kellel on ülimalt hea meel, et lõpuks ometi on Eestis päris oma tooraineturg: kaup on otse tootjalt, värske ning puhas ning turuplats asub linnasüdames, mis teeb ostlemise eriti hõlpsaks.

Rotermanni 3 turg avatakse ametlikult 29. mail kell 12, turupäev ise algab juba kella kaheksast. Värskeim info kauplejate ja kauba kohta jõuab jooksvalt turu kodulehele www.rotermanniturg.ee, mis avatakse mai teises pooles. Turuplatsi äärde tuleb rattaparkla ning korralik laste mänguväljak.